RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Nike
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie Kempen
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Tot 80 ontslagen bij Nike in Laakdal

icon
Mode4 september, 2025
Audio und werbung / Shutterstock.com

Nike zal maximaal tachtig (van de 176) banen schrappen op de Technologie-afdeling in Laakdal. In de komende weken daalt dat aantal mogelijk nog na consultatie- en vragenrondes.

Wereldwijde oefening

Gisteren raakte al bekend dat Nike wil snoeien in zijn technologie-afdeling in het distributiecentrum in Laakdal en Ham, officieel de European Logistics Campus (ELC). Na verschillende ondernemingsraden is nu bekend dat de directie tot tachtig jobs wil schrappen. Het gaat om data-analisten, softwareprogrammeurs en ICT-profielen.

Zowel de vakbonden als de directie rekenen er echter op dat nog banen behouden blijven. Volgende week start een werkgroep met consultatie- en vragenrondes bij de medewerkers. Die gesprekken moeten tegen eind september duidelijk maken of werknemers elders binnen het bedrijf aan de slag kunnen.

Met de zogenaamde “Global Technology Transformation” wil Nike zijn IT-werking wereldwijd stroomlijnen. Die oefening gebeurde al in de Verenigde Staten en verschillende andere landen, nu is België aan de beurt. De technologie-afdeling bestaat uit verschillende diensten, waaronder de servicedesk en data-analyse.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De logistiekcampus stelt 5.000 mensen tewerk en is daarmee de grootste werkgever in de Kempen. Het ELC verzorgt de leveringen naar Europa, het Midden-Oosten en Afrika.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail