RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Uniqlo verwacht snel herstel na coronacrisis

icon
Mode15 oktober, 2020

Uniqlo blijft vastberaden Zara in te halen. Hoewel moederbedrijf Fast Retailing de winst in het voorbije boekjaar met 44% zag kelderen en de omzet met 12,3% daalde, gaat de Japanse kledingreus nu al uit van een sterk herstel volgend jaar.

 

Doel: Inditex voorbijsteken

Fast Retailing, het Japanse moederbedrijf van Uniqlo en Comptoir des Cotonniers, wil Inditex omverwerpen als ’s werelds grootste modespeler. Die ambitie herhaalde CEO Tadashi Yanai nog eens bij de bekendmaking van de jaarcijfers voor het gebroken boekjaar 2019/2020, dat in augustus eindigde. De droom komt ook dichterbij, meent Yanai, nu de coronacrisis de kracht van de Aziatische markt met zijn 4 miljard consumenten alleen maar bevestigt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In Azië verloopt het herstel immers sneller dan in het Westen, ziet de modegroep. De Chinese markt tekent vandaag alweer groei op, na een omzetdaling van 9,2% in China, Taiwan en Hongkong in het voorbije jaar. Op de Japanse thuismarkt steeg de vergelijkbare omzet in het vierde kwartaal zelfs met 20,2% ten opzichte van een jaar eerder. Ook de onlineverkoop van Uniqlo is het afgelopen boekjaar sterk gestegen, met 29,3% in Japan en 20% in het buitenland.

 

Terug naar recordniveau

Toch kreeg het bedrijf door de coronacrisis ook rake klappen: de omzet viel over het hele jaar met 12,3% terug tot 2,01 biljoen yen (16,3 miljard euro), terwijl de nettowinst met 44,4% kelderde tot 90,36 miljard Japanse yen (0,73 miljard euro). De cijfers zijn daarmee niettemin beter dan de 2008,8 miljard yen omzet en 85 miljard yen winst die analisten hadden voorspeld.

De positieve evolutie geven de Uniqlo-moeder meteen ook het nodige vertrouwen om ambitieuze prognoses uit te spreken voor het huidige boekjaar tot eind augustus 2021. Yanai verwacht nu al 82,6% meer nettowinst te boeken en een 9,5% hogere omzet. Op die manier zou de groep bijna weer op het oude niveau van voor de coronacrisis uitkomen, wat meteen ook een recordniveau was voor de modereus. Fast Retailing rekent daarbij wel vooral op de eerste helft van 2021, in de hoop dat Covid-19 tegen die tijd onder controle zal zijn.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail