RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Uniqlo maakt nieuwe jassen van oude

icon
Mode18 september, 2020

Uniqlo lanceert circulaire kleding: de Japanse modeketen zamelt haar gedragen kleding in en maakt er nieuwe items mee. Als eerste zijn de donzen jassen van het merk aan de beurt.

 

“Het ultieme recyclagemodel”

Uniqlo start met een eigen circulaire kledinglijn, RE.UNIQLO. De ‘Re’ staat voor ‘reuse’ (hergebruiken), ‘recycle’ (recycleren) en ‘reduce’ (verminderen), en dat is ook precies wat de nieuwe collectie doet. Het Japanse modemerk vraagt klanten oude kledingstukken van het label terug te brengen naar de winkels, waarna ze worden herwerkt tot nieuwe stukken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“We hebben meer dan 2000 winkels over de hele wereld en we kunnen sociale problemen (zoals milieuvernietiging) oplossen door producten in te zamelen die onze klanten niet meer nodig hebben en ze te herwerken tot nieuwe producten”, aldus Masahiro Endo van Uniqlo-moederbedrijf Fast Retailing tegenover Charged Retail. “Met de medewerking van onze klanten creëren we in onze toeleveringsketen het ultieme recyclagemodel, waarmee we het verbruik van grondstoffen, de CO2-uitstoot en ons afval willen terugdringen.”

 

620.000 jassen verzameld

Dit najaar begint het initiatief weliswaar beperkt met slechts één product: een donzen jas op basis van oude donsjassen. Ook zal RE.UNIQLO in eerste instantie enkel beschikbaar zijn op de Japanse thuismarkt. Er moet echter al heel wat ingezameld worden vooraleer “nieuwe” gerecycleerde kledingstukken naar de winkels kunnen: alleen al voor de Japanse markt, waar de collectie op 2 november zijn debuut maakt, werden op een jaar tijd 620.000 jassen ingezameld. De dons wordt eruit gehaald en hergebruikt in een nieuw ontwerp, dat speciaal is ontwikkeld voor de collectie. 

Voor de stukken van volgend jaar start nu al een nieuwe donsinzameling in 21 landen, wat RE.UNIQLO in 2021 ook wereldwijd beschikbaar moet maken. Wie kleding binnenbrengt, krijgt bovendien een kortingsbon van het retailmerk. Eerder lanceerde Uniqlo in 2006 ook al een initiatief om licht gebruikte kleding in te zamelen en ze te doneren aan vluchtelingen of andere mensen in nood.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail