RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zalando geeft merken eigen contentpagina’s

icon
Mode8 oktober, 2020

Zalando geeft merken op zijn platform eigen shopomgevingen waar ze aan de slag kunnen met content marketing en hun aanbod mogen cureren. De zogeheten Brand Homes moeten de bezoektijd en -frequentie de hoogte in jagen.

 

Meer dagelijkse bezoekers

Onlineplatformen evolueren steeds meer naar virtuele winkels, waar merken hun beste beentje voor kunnen zetten met filmpjes, content en een gecureerd assortiment. In september lanceerde Amazon zo al Luxury Stores voor grote modehuizen, nu volgt Zalando met Brand Homes.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Partners van de moderetailer krijgen een eigen pagina, waar ze onder meer campagnes, content en een selectie van producten op kunnen plaatsen. Omgekeerd kunnen consumenten de merken en hun virtuele ‘huizen’ volgen. Op die manier hoopt Zalando niet alleen een bestemming om te winkelen te worden, maar ook een medium dat consumenten gebruiken voor inspiratie en ontdekking.

Het doel: de betrokkenheid van klanten en de tijd die ze aan Zalando besteden vergroten. Miljoenen klanten bezoeken de e-tailer nu al dagelijks, maar precies dat aantal moet met Brand Homes omhoog. Vandaag brengen klanten gemiddeld 80 minuten per maand door op het platform, waarbij 80% van de bezoeken en 70% van de bestellingen van mobiele apparaten komen. “Het betekent dat we rechtstreeks in de handen en de zakken van onze klanten zitten”, zegt Christoph Lütke Schelhowe, Vice President Demand, Customer Acquisition & Engagement.

 

Virtueel winkelvastgoed

Merken die met Zalando samenwerken krijgen toegang tot een tool voor contentmanagement waar ze hun content kunnen aanpassen en specifieke collecties kunnen samenstellen door de producten te selecteren die ze willen laten zien. Zo wordt het bijvoorbeeld mogelijk om een bepaalde categorie of thema, van duurzaamheid tot sneakers, in de schijnwerpers te plaatsen.

Eigen aan de tool is dat Zalando ook rechtstreekse toegang geeft tot data: merken kunnen zelf monitoren hoe hun content in verschillende landen en productgroepen presteert. Uiteraard wil het Duitse platform bovendien extra marketingdiensten gaan verkopen en kunnen merken hun Brand Homes koppelen aan marketing via Zalando Marketing Services.

“Met Brand Homes worden merken veel zichtbaarder, omdat we hen virtueel vastgoed bieden. Op die manier worden partners die kwalitatief hoogwaardige content toevoegen beloond met een organisch groeiend aantal volgers, wat vooral voor minder bekende merken een geweldige kans is om nieuwe klanten te bereiken”, meent Christoph Lütke Schelhowe.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail