RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Inditex
  • Onderwerpen FranchiseOvername
  • Geografie Rusland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zara-moeder verkoopt zijn Russische winkels aan Arabieren

icon
Mode26 oktober, 2022

De Inditex-groep (o.a. Zara en Bershka) verkoopt zijn Russische activiteiten aan de Daher-groep, een vastgoedgroep uit de Verenigde Arabische Emiraten. De modereus vertrekt zo helemaal uit Rusland, maar houdt de deur open.

500 winkels, 9.000 jobs

Inditex heeft een overeenkomst getroffen om zijn 502 winkels op de Russische markt te verkopen aan de Daher-groep. Die vastgoedgroep is ook al eigenaar van Dubai Mall en is de franchisegever van Inditex in het Midden-Oosten en Noord-Afrika.

De meeste panden werden gehuurd door Inditex en worden straks ingevuld met merken die eigendom zijn van Daher. De Verenigde Arabische Emiraten en andere Golfstaten worden door het Kremlin als bevriende landen aanzien, dus worden Arabische bedrijven aangemoedigd om zaken te doen in Rusland. Een aanzienlijk deel van de zowat 9.000 jobs die de Zara-moeder in Rusland creëerde zou de koper mee overnemen.

Terugkeer al voorzien

In eerste instantie komen er winkels die geen enkele band hebben met Inditex, maar de Spaanse modereus houdt de deur wel op meer dan een kier. Het contract voorziet in een mogelijke samenwerking via een franchiseovereenkomst, als de omstandigheden het in de toekomst toelaten. Zara keert van zodra het kan dus gewoon terug naar Rusland, maar dan via franchising.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Een gewiekste zet, want nu is Inditex in één beweging van alle huurcontracten en kosten in Rusland af maar heeft het de mogelijkheid om de draad snel weer op te pikken in het land, zonder al te grote eigen investeringen en risico’s. Rusland was de tweede grootste markt voor Inditex, maar na de inval in Oekraïne en de start van de bijhorende Westerse sancties sloot de groep er al in maart alle winkels.

Over het kostenplaatje houdt Inditex zich aan de oppervlakte. De 216 miljoen euro die de modegroep in de eerste helft van 2022 heeft voorzien voor de terugtrekking uit Rusland en Oekraïne zou de gemaakte kosten grotendeels dekken. Concurrent Mango zou eveneens in gesprek zijn met lokale partners om zijn Russische winkels over te dragen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode4 september, 2026
    Clarks versnelt winkeluitbreiding in Europa, met Frankrijk op kop

    Schoenenmerk Clarks opent een tweede winkel in Parijs en plant dit jaar nog drie extra Franse vestigingen. De Britse groep breidt tegelijk zijn winkel- en wholesalenetwerk in verschillende Europese markten uit.

  • icon
    Mode3 september, 2026
    Lagere Calvin Klein-verkopen halen PVH naar beneden

    PVH zag de omzet in het tweede kwartaal met 3% dalen tot 2,1 miljard dollar (ongeveer 1,78 miljard euro). Vooral Calvin Klein trok het cijfer omlaag, terwijl Tommy Hilfiger stabiel bleef. Het modeconcern bevestigt nu zijn verwachting van een vrijwel vlakke jaaromzet.

  • icon
    Mode3 september, 2026
    Nicky Vankets in het nieuw: House of Vankets krijgt structuur, CEO en vers kapitaal 

    Sinds juni staat bouwonderneemster Daphné Vandenplas als CEO aan het roer van wat vanaf nu House of Vankets is. Samen willen ze het Belgische modehuis verbreden en stabiliseren. “Er moet rendabiliteit zijn, er moet structuur zijn, er moet veiligheid zijn waarop je kunt bouwen.”

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail