RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Henkel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Henkel worstelt met drastische prijsstijgingen

icon
Schoonheid/verzorging16 augustus, 2022

De omzet stijgt bij Henkel, maar de winst kan niet volgen. De producent van lijm en verzorgingsproducten had in de eerste helft van het jaar last van de fors stijgende grondstofprijzen.

Niet te compenseren

Henkel tekende in de eerste helft van dit jaar bijna 9% meer omzet op, goed voor 10,91 miljard euro, maar slaagde er niet in de sterke inflatie en prijsstijgingen volledig door te rekenen aan klanten. De brutowinst (ebit) daalde daardoor met 18,7% tot 1,17 miljard euro. De nettowinst bedroeg 447 miljoen euro, ten opzichte van 942 miljoen euro vorig jaar.

De producent van Persil en Schwarzkopf heeft het over een erg uitdagende marktsituatie. “Zoals verwacht werden de resultaten in de eerste helft van het jaar beïnvloed door de drastische stijging van de materiaal- en logistieke prijzen. Ondanks aanzienlijke prijsverhogingen, strikt kostenbeheer en verdere efficiëntieverbeteringen konden deze effecten niet volledig worden gecompenseerd”, verklaart het bedrijf.

Afslanken in schoonheid

Ook de lopende herstructurering kostte geld. Tegen begin 2023 wil de FMCG-groep zijn twee consumentendivisies – Beauty en Home Care – samenbrengen in één afdeling. Tegelijk herziet het bedrijf echter zijn merkenportefeuille: momenteel worden activiteiten en merken met een totale omzet van minder dan een miljard euro opnieuw bekeken. Naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne trekt de groep zich bovendien volledig terug uit Rusland en Wit-Rusland.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In de eerste helft van het jaar stootte Henkel al enkele kleinere merken in de categorie schoonheidsverzorging af, tegen het einde van het jaar moet de tak nog verder afslanken. De tak schoonheidsproducten voor consumenten was vorig semester ook de enige waar de omzet achteruitliep. Wel kocht de groep in juli de kappersproducten van Shiseido om verder in te zetten op de succesvolle professionele verzorgingsmarkt.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord

    Het Belgische verzorgingsmerk WONDR breidt uit met een nieuwe productlijn en krijgt tegelijk een nieuwe visuele identiteit. De golvende grafische elementen maken plaats voor een strakkere branding, die beter moet werken over een breder productgamma. Want dat gamma wordt ook voor het eerst vloeibaar.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur

    De Franse-Italiaanse oogmerkengigant EssilorLuxottica, bekend van merken als Ray-Ban, Oakley en Persol, herstructureert het topmanagement na een openlijk conflict met de zoon van de oprichter. CEO Francesco Milleri maakt ook van de gelegenheid gebruik om de groeiende tech-activiteiten, zoals de slimme brillen met Meta, beter te integreren.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail