RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Henkel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hogere prijzen, dalende verkoop bij Henkel

icon
Schoonheid/verzorging4 mei, 2023

Henkel, producent van Persil en Pritt, verkocht vorig kwartaal beduidend minder. Toch is de omzet beter dan verwacht, met dank aan de prijzen die meer dan 10% hoger waren.

Vlotter vervangbaar

In zijn eerste kwartaal haalde Henkel 6,6% meer omzet, goed voor 5,6 miljard euro in totaal. Nochtans daalden de volumes met 5,6%. Dat is nog meer dan analisten hadden verwacht. De fabrikant van Persil en Pritt verhoogde de prijzen van zijn consumptiegoederen met gemiddeld 12,7%, waardoor veel consumenten uiteindelijk overstapten naar goedkopere huismerken. Opvallend is dat FMCG-bedrijven als Mondelez en Coca-Cola minder last hebben van afhakende klanten.

Omdat de Henkel-producten vlotter inwisselbaar blijken, mislukten ook de prijsonderhandelingen met verschillende retailers. Zo is bij de Duitse supermarktgroep Edeka een deel van het assortiment gewoon niet te vinden wegens aan aanhoudende boycot. Toch is CEO Carsten Knobel tevreden: “We zijn het jaar goed begonnen – en dat in een onveranderd uitdagende economische marktomgeving.”

De Henkel-topman ziet de kostendruk nu gelukkig afnemen. Al blijft hij voorzichtig over de rest van het jaar. Knobel blijft uitgaan van een autonome omzetgroei van 1 tot 3% en een aangepast rendement op omzet tussen 10% en 12%.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging30 september, 2026
    Sephora opent honderd Britse beautyshops bij Marks & Spencer

    Sephora slaat op de Britse markt de handen in elkaar met Marks & Spencer. Vanaf het voorjaar van 2027 krijgt het beautymerk shop-in-shops in honderd M&S-winkels en een eigen aanbod op de webshop van de warenhuisketen.

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 september, 2026
    Prénatal komt in handen van eigen CEO

    Prénatal krijgt een nieuwe eigenaar: CEO Jochem van Bueren neemt alle aandelen van de Nederlandse moeder- en kinderspecialist over van de Duitse investeerder Mutares.

  • icon
    Beauté/Soins24 september, 2026
    Sephora opent de deuren van zijn grootste Belgische winkel in Luik

    Sephora, de Franse beauty-gigant, opent vandaag zijn grootste winkel in België. Deze nieuwe winkel van 400 vierkante meter, gelegen in het hart van de Médiacité in Luik, betekent een belangrijke mijlpaal in de uitbreidingsstrategie. Het is de derde Sephora-winkel in het land, na de recente openingen in Docks Bruxsel en...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail