RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Colgate-Palmolive
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Omzetgroei voor Colgate-Palmolive dankzij hogere prijzen

icon
Schoonheid/verzorging3 november, 2025
© Litepix / Shutterstock.com

Colgate-Palmolive boekte in het derde kwartaal meer omzet dankzij hogere prijzen, ondanks dalende volumes. De netto-omzet steeg met 2% tot 5,1 miljard Amerikaanse dollar (4,7 miljard euro). De groep verlaagde tegelijk de verwachting voor de organische groei over het volledige jaar.

Regio’s presteren gemengd

Tijdens het kwartaal gingen de prijzen 2,3% omhoog, terwijl het volume 1,5% terugviel. De organische omzet nam met 0,4% toe. Lagere verkopen van huismerkproducten in diervoeding duwden die organische groei 0,8% lager, nadat het bedrijf die niet-strategische activiteit heeft verlaten.

De netto-omzet daalde met 0,4% in Noord-Amerika en met 1,5% in Azië-Oceanië, maar steeg met 2% in Latijns-Amerika, met 7,6% in Europa en met 6,8% in Afrika/Eurazië. Diervoedingmerk Hill’s Pet Nutrition noteerde een omzetgroei van 1,4%.

Winst en vooruitzichten

De operationele winst zakte met 1% tot 1,059 miljard dollar (een miljard euro). De nettowinst ging van 737 miljoen dollar (680 miljoen euro) in dezelfde periode vorig jaar naar 735 miljoen dollar (684 miljoen euro).

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voor het volledige boekjaar blijft Colgate-Palmolive rekenen op een kleine netto-omzetgroei. De verwachting voor de organische omzet ligt nu op 1 à 2%, tegenover een eerdere bandbreedte van 2 à 4%.

“Terwijl we overstappen naar onze nieuwe strategie voor 2030 en ons eerder aangekondigde ‘Strategic Growth and Productivity Program’ uitrollen, zijn we goed gepositioneerd om de groei opnieuw te versnellen ondanks onzekerheid in wereldwijde markten en lagere wereldwijde categoriegroei”, zei topman Noel Wallace. “De 2030-strategie is onze blauwdruk voor het aanpassen aan de uitdagingen en het benutten van de kansen van deze meer complexe operationele omgeving”, voegde hij eraan toe.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging6 november, 2026
    Joybuy opent eigen beautyshop in Nederland

    Joybuy, het Europese e-commerceplatform van JD.com, lanceert in Nederland een Beauty Store. De nieuwe webwinkel bundelt meer dan 10.000 beautyartikelen, van make-up en parfum tot haarverzorging en verzorgingsproducten. Het assortiment combineert Koreaanse huidverzorging, Japanse merken en bekende Europese labels.

  • icon
    Schoonheid/verzorging6 november, 2026
    [In Beeld] “Belevingseiland” krijgt centrale plek in Brusselse boetiek van Marie-Stella-Maris

    In Brussel zet Marie-Stella-Maris een verdere stap naar de Franstalige markt. In de pas geopende flagshipboutique aan de prestigieuze Louizalaan speelt niet de vertrouwde refill bar, wel een nieuwe belevingstafel de hoofdrol.

  • icon
    Schoonheid/verzorging4 november, 2026
    Estée Lauder schroeft kortingen terug dankzij sterke vraag naar luxeparfums

    Estée Lauder zet steeds minder in op kortingen en promoties, nu de Amerikaanse beautygroep profiteert van een sterke vraag naar luxeparfums en een aantrekkende Chinese markt. Na een beter dan verwacht eerste kwartaal verhoogt het concern zijn jaarprognoses en presenteert het ambitieuze groeidoelstellingen tot 2030.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail