RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

ICI Paris XL: "Overname Pour Vous weldra afgerond"

icon
Schoonheid/verzorging9 april, 2013

ICI Paris XL bereikt in Nederland verzadigingspunt

“We willen verder groeien in de luxury business in Nederland, maar met ICI Paris XL stoten we stilaan tegen de grenzen van de groei aan“, verklaart managing director Leo Van Welij de overnames van zowel Pour Vous als Sephora. “Er zijn nu 160 ICI Paris XL-winkels in Nederland, daar kunnen er nog hoogstens 25 bijkomen. Zeker na onze overname van Sephora is het moeilijk om nog goede locaties te vinden: we dekken de relevante locaties al.”

 

De keten, die net zoals onder meer Kruidvat en Trekpleister eigendom is van retailconcern A.S. Watson, gelooft dat er op de Nederlandse markt ruimte is voor drie grote spelers: ICI Paris XL, Douglas en Pour Vous. Er zit voldoende potentieel en onderscheidend vermogen in de formules om naast elkaar te blijven bestaan, meent Leo Van Welij.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nieuwe Pour Vous zet in op de ‘local hero’

Zo focust ICI Paris XL zich op A1-locaties, waar meer impulsaankopen gebeuren en de formule een jonger publiek aantrekt. Pour Vous moet volgens de nieuwe eigenaar meer relationeel tewerkgaan, waarbij in de nieuwe strategie die ICI Paris XL voor de formule uitwerkt een sterke klemtoon zal komen te liggen op de lokale ondernemers (“local heroes”).

 

“Alleen kunnen zelfstandige ondernemers het vandaag niet meer, maar de combinatie van die lokale, gedreven franchisenemers met de synergievoordelen en de ondersteuning die een grote groep als A.S. Watson hen kan geven, is een sterke troef in de huidige markt”, vervolgt Van Welij.

Van zestig naar tachtig winkels

De overnemer heeft ondertussen de consultatieronde bij de huidige Pour Vous-franchisenemers afgerond en naar eigen zeggen is het enthousiasme om mee de overstap te maken groot. “We krijgen positieve feedback van de ondernemers en we hebben de indruk dat de grote meerderheid van de uitbaters zal aanblijven.”

 

Het nieuwe Pour Vous-management streeft echter naar landelijke dekking en dan moet het aantal winkels toch van zestig naar een tachtigtal groeien. De parfumerieketen hoopt dus nog andere franchisenemers aan te trekken. Over maximum een maand verwacht Leo Van Welij alle gesprekken te hebben gevoerd en de acquisitie volledig te kunnen afronden.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging22 oktober, 2026
    Omstreden “bedrijvendokter” veroorzaakt onrust bij Prénatal

    Prénatal, de verlieslatende Nederlandse babyketen die recent werd overgenomen door CEO Jochem van Bueren, heeft “bedrijvendokter” Martijn Rozenboom als adviseur aan boord gehaald. Dat veroorzaakt enige ongerustheid.

  • icon
    Schoonheid/verzorging20 oktober, 2026
    Marie-Stella-Maris opent vierde Belgische winkel in Brussel

    Het Nederlandse verzorgingsmerk Marie-Stella-Maris opent op 6 november opent een flagshipstore aan de Brusselse Louizalaan. De uitbreiding volgt op een sterke groei in België, waar de online omzet en het aantal online klanten dit jaar bijna verdubbelden.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    Luxemerken van Estée Lauder niet langer bij Colruyt: “Een abnormale situatie”

    Het verrassende verschijnen van luxemerk Clinique van de groep Estée Lauder in enkele testwinkels van Colruyt begin dit jaar, heeft geen vervolg gekregen: de Amerikaanse cosmeticagroep houdt vast aan een strategie van selectieve distributie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail