RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Albert Heijn
  • Onderwerpen duurzaamheidVerspilling
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Albert Heijn laat pakketjes tegen voedselverspilling reserveren

icon
5 september, 2022

Albert Heijn rolt AH Overblijvers, een project met pakketjes tegen voedselverspilling, verder uit. Vanaf nu kunnen klanten de tasjes met producten die hun houdbaarheidsdatum bereiken ook in de app reserveren. Eerst enkel in Nederland, maar AH België toont al “heel veel interesse”.

Op voorhand te zien

AH Overblijvers zijn vanaf nu in alle Nederlandse Albert Heijn-winkels beschikbaar. De pakketjes met producten die aan het eind van de dag overblijven en een naderende houdbaarheidsdatum hebben (of uit het assortiment gaan), zijn voortaan in de app van de retailer te reserveren. Klanten kunnen zo op voorhand zien welke pakketten in hun winkel beschikbaar zijn en ze aan het einde van de dag ophalen voor een voordelige prijs. Er is keuze tussen pakketten Verrassing, Vegetarisch en Bakkerij.

Niet in de app te reserveren, maar straks ook onder de noemer AH Overblijvers: de vroegere Verspil-me-niet-zakjes met groenten en fruit en ‘Brood van Gisteren’. Voor een euro krijgen klanten met de Verspil-me-niet-zakjes rijp of beschadigd fruit mee, goed voor 5,5 miljoen stuks of zo’n 3,5 miljoen kilo “geredde” groenten en fruit per jaar. Het brood van de dag voordien wordt telkens tot 11.00 uur verkocht voor een extra voordelige prijs.

4,5 miljoen kilo voedsel

Albert Heijn wil tegen 2030 50% minder voedsel verspillen dan in 2015 en verwacht met AH Overblijvers 4,5 miljoen kilo voedsel te besparen. “Elke kilogram verspild voedsel vinden wij er één te veel. Dit is niet alleen ontzettend zonde van het eten en de energie die erin is gestopt om het product te maken, het heeft ook een negatief effect op het klimaat”, aldus Henk van Harn, directeur merchandising & sourcing.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bij Albert Heijn in België wachten ze de lessen van de Nederlandse uitrol af, maar is er alvast “heel veel interesse” om de voedselpakketjes te introduceren, bevestigt woordvoerster Ann Maes.

Meer over...
  • icon
    Niet gecategoriseerd7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur

    De Franse-Italiaanse oogmerkengigant EssilorLuxottica, bekend van merken als Ray-Ban, Oakley en Persol, herstructureert het topmanagement na een openlijk conflict met de zoon van de oprichter. CEO Francesco Milleri maakt ook van de gelegenheid gebruik om de groeiende tech-activiteiten, zoals de slimme brillen met Meta, beter te integreren.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Delhaize bouwt nieuw versmagazijn en wil logistiek werk hervormen

    Delhaize trekt 120 miljoen euro uit om zijn logistieke capaciteit in België uit te breiden. De supermarktketen bouwt onder meer een nieuw distributiecentrum voor verse producten in Zellik. De investering levert naar verwachting 130 nieuwe vaste banen op.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Maash haalt 12 miljoen euro op voor vleesvervangers uit schimmel

    De Brusselse start-up Maash haalt 12 miljoen euro op om de productie van mycoproteïne, eiwitten uit de worteldraden van schimmels, op te schalen. Vanaf midden 2027 moeten de eerste producten met de vleesvervanger in de winkelrekken liggen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail