Op 14 mei opent Decathlon in Bordeaux voor het eerst een winkel die volledig gewijd is aan hardlopen. Die sport wordt immers steeds populairder.
“Uitstekend laboratorium”
De winkel van 160 m² verkoopt naast huismerken als Kiprun en Kalenji ook A-merken zoals Asics, Hoka, Brooks en Mizuno. De winkel heeft meer dan 120 referenties op voorraad. Klanten kunnen hier niet alleen terecht voor schoenen en sportkledij, maar ze kunnen er ook hun looptechniek laten analyseren. Met deze winkel wil de retailer tegemoetkomen aan de behoeften van meer ervaren hardlopers, die minder goed worden bediend door het traditionele aanbod van het merk.
“Deze winkel is ontworpen om een unieke klantervaring te bieden, met diensten die zijn afgestemd op hardloopliefhebbers”, zegt Decathlon in een aankondiging op de lokale website Le Bonbon. “Bordeaux is een uitstekend laboratorium om dit format te testen: de populariteit van hardlopen is in regio geëxplodeerd sinds Covid.” De Franse markt voor hardloopproducten is tussen 2023 en 2024 met 10% gegroeid, weet vakblad LSA.