RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven IntertoysMirage RetailToyChamp
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Mirage verkoopt Intertoys aan ToyChamp

icon
Vrije tijd28 oktober, 2024

Het Belgische ToyChamp, de speelgoedketen van de familie Nolmans, neemt sectorgenoot Intertoys over van Mirage Retail Group. Beide winkelformules blijven wel naast elkaar bestaan op de Nederlandse markt.

“In goede handen”

ToyChamp benaderde Mirage Retail (tevens de eigenaar van Blokker) dit voorjaar met het oog op een overname, zegt het persbericht. Intussen zijn beide partijen tot een akkoord gekomen. “We zijn erg tevreden met dit resultaat. We hebben er alle vertrouwen in dat door de verkoop aan ToyChamp de winkels van Intertoys in goede handen komen. Het is een prima match en beide formules vullen elkaar uitstekend aan. Het is een goede krachtenbundeling. De gedrevenheid en de ervaring die de familie Nolmans in deze markt heeft is zeer waardevol”, zegt CEO Ynse Stapert van Mirage.

De transactie moet wel nog worden goedgekeurd door de Nederlandse waakhond Autoriteit Consument & Markt en wordt dan naar verwachting in het laatste kwartaal van dit jaar afgerond. Financiële details van de deal worden niet bekend gemaakt.

Geen gevolgen voor werkgelegenheid

Intertoys en ToyChamp vervullen ieder een eigen rol op de Nederlandse markt: er zijn dan ook geen plannen om de bestaande, onderscheidende, formules te veranderen. “Wij hebben als familiebedrijf een rotsvast geloof in de magie van fysiek winkelen en al zeker in wat kinderen kan boeien. Aangevuld met een sterke online propositie, past Intertoys daarbij als speelgoedspecialist naast de belevingswinkels van ToyChamp perfect in deze strategie”, zegt CEO Koen Nolmans van ToyChamp.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De directie van Intertoys, met CEO Eddy Assies en CFO Jan Nap, blijft onveranderd. Evenmin heeft de transactie gevolgen voor de werkgelegenheid bij Intertoys. ToyChamp heeft 41 vestigingen in België en Nederland en is ook meerderheidsaandeelhouder van de Belgische speelgoedketen DreamLand met 48 winkels. Intertoys heeft meer dan 200 winkels in Nederland.

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd23 oktober, 2026
    Koen Tengrootenhuysen verlaat Decathlon na twintig jaar

    Na twintig jaar neemt Koen Tengrootenhuysen afscheid van sportretailer Decathlon. Hij speelde een belangrijke rol in de winkeluitbreiding en vastgoedstrategie van de keten in de Benelux. Zijn volgende professionele stap maakt hij later bekend.

  • icon
    Vrije tijd21 oktober, 2026
    Verzamelkaarten Magic blijken toverformule voor Hasbro

    Speelgoedfabrikant Hasbro overtreft de verwachtingen met een omzetgroei van 15% en een winstsprong van 52% in het derde kwartaal. Vooral het kaartspel Magic: The Gathering blijkt een goudmijn. Het Amerikaanse concern verhoogt zijn jaarprognose.

  • icon
    Vrije tijd21 oktober, 2026
    Maxi Zoo kiest voor Benelux-structuur

    Fressnapf, het moederbedrijf van Maxi Zoo, bundelt de organisaties in België, Nederland en Luxemburg samen in een nieuwe BeNeLux-cluster onder leiding van Giane Van Landuyt, tot nu toe country manager voor België.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail