RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven DreamlandFunJyskToyChamp
  • Onderwerpen FaillissementOvername
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

ToyChamp en Jysk nemen failliete Fun-winkels over

icon
Vrije tijd19 februari, 2024

Elf winkels van de failliete speelgoedketen Fun hebben een koper gevonden: speelgoedketen ToyChamp neemt negen winkels over, woonwinkelketen Jysk koopt er twee. Beide retailers hebben goed nieuws voor de medewerkers.

“Speelgoedpaleizen”

Afgelopen vrijdag werd Fun failliet verklaard, nadat de retailer een week eerder zelf het faillissement had aangevraagd omdat de financiële problemen onhoudbaar werden. Voor elf van de 27 winkels is er nu een overnemer gevonden.

Negen winkels blijven in dezelfde branche actief: speelgoedketen Toychamp van de familie Nolmans – die in april vorig jaar 75% van de aandelen van Dreamland verwierf – grijpt de gelegenheid aan om haar voetafdruk in Vlaanderen significant te vergroten. Drie winkels van Dreamland zullen verhuizen naar voormalige Fun-panden in Mechelen, Roeselare en Veurne.

Zes Fun-winkels worden omgebouwd naar de formule Toychamp, “speelgoedpaleizen waar beleving centraal staat”, aldus de retailer: in Dendermonde, Lokeren, Merksem, Oudenaarde, Sint-Denijs-Westrem en Sint-Joris-Winge. Die laatste locatie is bijzonder omdat het daar ooit begon voor de familie. De retailer streeft naar “een maximaal behoud van de tewerkstelling”, zegt het persbericht.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Jysk met grote ambities

Twee winkels worden overgenomen door de Deense woonwinkelketen Jysk: het gaat om de vestigingen in Ieper en Lier. De retailer neemt ook de arbeidscontracten over en nodigt andere Fun-medewerkers uit om te solliciteren. Jysk is immers op zeker vijftien plaatsen gevestigd in de directe omgeving van een Fun-winkel.

“Wij maken het voor de medewerkers van Fun eenvoudig om bij ons te solliciteren. Dat betekent dat we meteen met hen in gesprek willen om te kijken welke functie bij ze past. Wij hebben een goede indruk van het personeel en willen koste wat kost voorkomen dat er mensen onnodig op straat komen te staan”, zegt country director Frank Christant.

De woonretailer heeft op dit moment 57 winkels in België. De ambitie is om dat aantal zo snel mogelijk te verdubbelen. “We zien in België op termijn ruimte voor zeker 125 winkels”, zegt Christant. Nog voor de zomer opent de keten bijkomende winkels in Aalst, Hognoul, Lessen, Pelt en Saint-Georges-sur-Meuse. Er lopen ook “verregaande onderhandelingen” over de opening van nog twee winkels op toplocaties in België.

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd7 september, 2026
    Openingsdatum eerste Belgische winkel Smyths Toys is bekend

    Dat Smyths Toys een eerste fysieke Belgische winkel zou openen op het retailpark City Nord in Gosselies nabij Charleroi, was al even bekend. Nu is ook de datum concreet: op 15 oktober opent de winkel de deuren, meldt het winkelcentrum op z’n website.

  • icon
    Vrije tijd2 september, 2026
    Smyths Toys lanceert Belgische webshop met kortingactie

    In de aanloop naar de opening van een eerste fysieke winkel in België, heeft Smyths Toys, de Ierse speelgoedreus, alvast zijn Belgische webshop geopend. Nog tot 6 september loopt er een lanceringsactie.

  • icon
    Vrije tijd31 augustus, 2026
    Decathlon aast op Sport 2000

    Decathlon wil een participatie van 50% nemen in de Franse winkelketen Sport 2000, om zijn positie te versterken in landelijke regio’s en in de skigebieden. Als de deal wordt goedgekeurd, betekent dat verdere consolidatie op de Franse sportwinkelmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail