RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Blokker moet Belgischer worden”

icon
Wonen3 juni, 2019

Het gaat stilaan weer de goede kant op met Blokker, volgens eigenaar en topman Michiel Witteveen. Aan verdere sanering heeft het bedrijf geen behoefte. En dat Blokker België zou opgeven, is onzin: Blokker moet juist Belgischer worden.

 

Klanten terugwinnen

In Nederland is de omzet van Blokker vorig jaar met 10% gestegen. Nog niet genoeg om dit jaar winstgevend te zijn, maar in 2020 wil Michiel Witteveen break-even draaien, verklaart hij in een interview met het FD. De topman wil de kosten drukken door meer producten in het Verre Oosten in te kopen. Het huismerk vormt een belangrijk onderdeel van de strategie, online dan weer niet: “Wij zijn een winkelier. Ik zie de webshop als een verlengstuk daarvan, niet als een speerpunt.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Verder saneren is niet het plan van de topman: “Ik voel mij heel verantwoordelijk voor de onderneming. Er werken toch 8000 man. Zij moeten een goede vader krijgen, een goede baas.” Vooral moet het weer spannend worden in de winkels, klanten moeten opnieuw verrast worden. “Blokker had en heeft een omzetprobleem. We hebben veel klanten verloren toen het assortiment een paar jaar terug richting het luxesegment dreef. Die klanten moeten we terugkrijgen. Daar zijn we mee bezig. Ik denk dat je bij Blokker in de winkels al veel veranderingen ziet. Veel voller, leuker, wat rommeliger. Wat ik helemaal niet erg vind. Ik denk dat de spirit terug is.”

 

Belgisch assortiment

In België is de winkelketen aan het ‘verbelgen’, zegt Witteveen: “We moeten daar Belgischer worden. Niet alleen in de marketing, maar ook in het assortiment. Daar moeten bijvoorbeeld heel andere kaarsen liggen dan in Nederland. De Belg gaat niet zozeer op prijs, maar op sfeer, gezelligheid. Dat is een heel andere instelling. De Nederlander wil veel voor weinig.” Op de vraag of Blokker België behouden blijft, antwoordt hij: “Ja natuurlijk, waarom zouden we dat niet doen? In de Belgische kranten wordt geroepen: Blokker quitte La Belgique. Onzinverhaal! Maar voor alle ondernemingen geldt: als je met z’n allen iets voor elkaar probeert te krijgen, maar het lukt niet. Ja… ja… dan lukt het niet.”

 

Witteveen nam Blokker Holding in april over van de familie Blokker, nadat gesprekken met twee overnamekandidaten op niets uitliepen. Nu speelt de familie geen enkele rol meer in de onderneming, en de holding gaat van naam veranderen: “De mensen van Blokker Nederland hadden er vorig jaar last van toen de holding met heel slechte jaarcijfers kwam. Dat werd geprojecteerd op de winkelketen Blokker, terwijl dat helemaal niet alleen door Blokker kwam.”

 

Naast Blokker runt het concern ook nog Big Bazar, met meer dan 120 winkels in Nederland en 11 in België. Die keten gaat in Nederland een vijftigtal nieuwe winkels openen, om volop de strijd aan te gaan met Action.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen21 september, 2026
    Eerste barst in beloofde continuïteit na overname bij Flying Tiger

    Nog geen halfjaar nadat Modella Capital bij de overname van Flying Tiger Copenhagen beloofde het bestaande management te steunen, vertrekt financieel directeur Christian Kofoed Hertz Jakobsen. Hij legt na zeven jaar ook zijn bestuursmandaat neer.

  • icon
    Wonen17 september, 2026
    Omzet van JYSK stijgt met 13% na uitbreiding aan recordtempo

    JYSK zag zijn omzet in het boekjaar 2025/26 met 12,9% stijgen tot een recordbedrag van 52,3 miljard Deense kronen (7 miljard euro), doordat de Deense woonwinkelketen een sterke omzetgroei wist te combineren met de snelste uitbreiding van het winkelnetwerk tot nu toe.

  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail