RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ikea plant wereldwijde uitrol webshops

icon
Wonen8 juni, 2016

Het Zweedse Ikea gaat nog dit jaar van start met een webshop in Australië. Het zal daarbij verschillende concepten testen, zoals een kleinere versie van de winkel of een apart pick-up point.

 

Overal online binnen twee jaar

In Australië zijn ze er alvast van overtuigd dat de webshop een groot succes kan worden. Country manager David Hood denkt dat de online shop in de toekomst het grootste verkooppunt kan zijn voor Ikea in Australië. Daar moet dit jaar de omzet trouwens met 20 procent groeien, naar meer dan 1 miljard dollar (877 miljoen euro). In het Verenigd Koninkrijk is de webshop bijvoorbeeld al het grootste verkooppunt, zonder negatieve gevolgen voor de winkels.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ikea verkoopt momenteel al online in 13 van de 28 landen waarin het aanwezig is, maar binnen twee jaar moet dat overal het geval zijn. Daardoor moet de online verkoop tegen 2020 goed zijn voor 10 procent van de totale omzet. Momenteel is dat nog maar 3 procent.

 

Ook in de Benelux worden er stappen gezet om verder te gaan met e-commerce. Zo verhuist de logistiek van online bestellingen van Duitsland naar het distributiecentrum in Winterslag, dat in zal staan voor de online bestellingen uit België en Nederland.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen21 september, 2026
    Eerste barst in beloofde continuïteit na overname bij Flying Tiger

    Nog geen halfjaar nadat Modella Capital bij de overname van Flying Tiger Copenhagen beloofde het bestaande management te steunen, vertrekt financieel directeur Christian Kofoed Hertz Jakobsen. Hij legt na zeven jaar ook zijn bestuursmandaat neer.

  • icon
    Wonen17 september, 2026
    Omzet van JYSK stijgt met 13% na uitbreiding aan recordtempo

    JYSK zag zijn omzet in het boekjaar 2025/26 met 12,9% stijgen tot een recordbedrag van 52,3 miljard Deense kronen (7 miljard euro), doordat de Deense woonwinkelketen een sterke omzetgroei wist te combineren met de snelste uitbreiding van het winkelnetwerk tot nu toe.

  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail