RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ikea trekt Amerikaanse minimumlonen op

icon
Wonen27 juni, 2014

Minstens 10,76 dollar per uur

Vanaf 1 januari zullen werknemers van Ikea in de Verenigde Staten minstens 10,76 dollar of omgerekend 7,90 euro per uur gaan verdienen, een stijging met 1,59 dollar of zo’n 17%. De loonsverhoging geldt voor alle medewerkers van de 38 bestaande en de drie nog te openen Ikea-vestigingen in de Verenigde Staten en volgens het bedrijf zou bijna de helft van het winkelpersoneel er baat bij hebben. De retailer zou daardoor bovendien niet van plan zijn om minder mensen in dienst te nemen, laat staan de prijzen te verhogen om een en ander te compenseren.

 

De beslissing van Ikea komt evenwel niet uit de lucht gevallen: President Obama heeft van een verhoging van het minimumloon een strijdpunt gemaakt bij tussentijdse verkiezingen en heeft het Congres gevraagd om het minimumloon te verhogen van 7,25 dollar (5,30 euro) naar 10,10 dollar (7,40 euro). De president stuit echter op hevig verzet bij de Republikeinen en in sommige zakenkringen, die vrezen dat dit zal leiden tot banenverlies en een vertraging van de economie.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Gap achterna

Ikea is niet de eerste grote retailer in de Verenigde Staten die het minimumloon voor zijn medewerkers uit eigen beweging optrekt. In februari kondigde ook kledingconcern Gap Inc. aan het minimumloon te verhogen tot 9 dollar in 2014 en 10 dollar in 2015. Dit jaar al kunnen zo’n 10.000 medewerkers van die maatregel profiteren en in 2015 geldt dat voor alles samen 65.000 mensen.

 

Ook Gap zelf heeft er naar eigen zeggen baat bij: “Het voordeel voor ons is dat we in de strijd om de beste talenten nu concurrentiëler en aantrekkelijker zijn”, zegt Lynn Albright, vice-president bevoegd voor de Old Navy-winkelketen.

 

Eerder lieten ook al ’s werelds grootste supermarktketen Walmart en ’s werelds grootste fastfoodgroep McDonald’s weten zich niet te zullen verzetten tegen een verhoging van het minimumloon op federaal niveau, al blijft het voorlopig wel bij woorden.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen21 september, 2026
    Eerste barst in beloofde continuïteit na overname bij Flying Tiger

    Nog geen halfjaar nadat Modella Capital bij de overname van Flying Tiger Copenhagen beloofde het bestaande management te steunen, vertrekt financieel directeur Christian Kofoed Hertz Jakobsen. Hij legt na zeven jaar ook zijn bestuursmandaat neer.

  • icon
    Wonen17 september, 2026
    Omzet van JYSK stijgt met 13% na uitbreiding aan recordtempo

    JYSK zag zijn omzet in het boekjaar 2025/26 met 12,9% stijgen tot een recordbedrag van 52,3 miljard Deense kronen (7 miljard euro), doordat de Deense woonwinkelketen een sterke omzetgroei wist te combineren met de snelste uitbreiding van het winkelnetwerk tot nu toe.

  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail