RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Jysk
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Zweden
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Interieurketen Jysk ziet omzet stilaan vertragen

icon
Wonen25 november, 2022
Shutterstock.com

De Deense interieurketen Jysk heeft er weer een mooi groeijaar opzitten, met een nieuwe recordwinst van 600 miljoen euro en een omzetstijging met 11%. Nu ziet de interieurformule echter de eerste tekenen van vertraging. In België daalde de winst bovendien sterk.

135 nieuwe winkels

Het boekjaar 2021/22, dat liep van september tot augustus, was weer een succes voor Jysk: de omzet steeg liefst 11% tot 36,2 miljard Deense kronen (4,9 miljard euro). Ondanks de toenemende kosten wist het bedrijf zijn winstcijfer nog net iets te verhogen, van 4,54 naar 4,56 miljard Deense kronen (600 miljoen euro).

De groei is vooral te danken aan de sterke expansie van de keten: hoewel 86 winkels in Oekraïne tijdelijk sloten en 30 winkels in Rusland en Wit-Rusland zelfs definitief, opende de keten in totaal 135 nieuwe winkels over heel Europa. Jysk rolt bovendien een vernieuwd winkelconcept uit.

Omzet begint te vertragen

Wel ziet de keten sinds de zomermaanden de eerste tekenen van de verwachte vertraging van de verkoop. “De koopkracht van klanten staat onder druk en ze kopen niet meer zo voortvarend als de afgelopen jaren, omdat ze nog meer moeten kiezen waar ze de komende maanden hun geld aan uitgeven. Daarom verwacht ik een vertraging in onze omzet die tot uiting zal komen in onze resultaten voor het boekjaar 2022/23”, zegt CEO Jan Bøgh.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In het voorjaar van 2023 breidt de keten uit naar een nieuw land: Turkije. “Met alles wat er momenteel in de wereld gaande is, heb ik wel even overwogen of we onze plannen zouden moeten uitstellen. Maar dat is niet de geest van Jysk of van onze oprichter”, aldus de topman. Hij verwacht wel dat het moeilijk wordt en heeft het met name over een gebrek aan materialen en personeel.

Naar 100 winkels in België

In België behaalde Jysk een recordomzet van 78,9 miljoen euro. Dat is een groei van 18,3% ten opzichte van een jaar eerder. De keten vierde onlangs de mijlpaal van vijftig Belgische winkels en wil dat aantal zo snel mogelijk verdubbelen. Het bedrijfsresultaat daalde wel fors: van 10 naar 4,6 miljoen euro.

Begin volgend jaar opent Jysk een tijdelijk distributiecentrum in Nederland met de 500 bestverkopende artikelen, die ook bestemd zijn voor de winkels in België. Volgens de huidige planning begint in 2023 op het naastgelegen terrein de bouw van een eigen distributiecentrum.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

  • icon
    Wonen1 oktober, 2026
    Opnieuw recordomzet voor Søstrene Grene

    Met een omzetgroei van meer dan 16% in het afgelopen boekjaar heeft Søstrene Grene opnieuw een record gebroken. De Deense woonretailer opende 72 winkels en betrad drie nieuwe markten in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail