RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Ixina
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Spanje
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ixina van start in Spanje

icon
Wonen17 december, 2024

Ixina heeft zijn eerste winkels in Spanje geopend, meer bepaald in Granada en Madrid. Andere vestigingen volgen snel, want de keukenketen ziet brood in het Zuid-Europese land.

Veel gebouwd, weinig concurrentie

De Spaanse markt is zeer aantrekkelijk, legt moederbedrijf FBD International de expansie uit aan vakblad LSA: in geen enkel ander land in Europa zou er in de afgelopen dertig jaar zo veel gebouwd zijn. Toch zou de keukenmarkt er “zowel volwassen als slecht georganiseerd” zijn.

De keukenketen opent haar eerste winkels na drie jaar voorbereiding: in die tijd deed de retailer niet alleen marktanalyse, maar paste ook zijn concept aan het land aan. De keten zal er zich richten op het middensegment, aangezien op dat vlak weinig concurrentie is. De helft van de Spaanse keukenmarkt is ook nog in handen van lokale spelers en niet van ketens.

Ixina wil zich eerst focussen op Andalusië, het Baskenland, Catalonië, Madrid en de streek rond Valencia. Op termijn ziet de formule ruimte voor een vijftigtal winkels met een gemiddelde omzet van 1,8 miljoen euro. Concreet zouden nog drie bijkomende showrooms op de planning staan: twee in Valencia en een in Andalusië.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

  • icon
    Wonen1 oktober, 2026
    Opnieuw recordomzet voor Søstrene Grene

    Met een omzetgroei van meer dan 16% in het afgelopen boekjaar heeft Søstrene Grene opnieuw een record gebroken. De Deense woonretailer opende 72 winkels en betrad drie nieuwe markten in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail