RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven CoraJyskLeen Bakker
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jysk rondt ombouw Leen Bakker-winkels in België af

icon
Wonen10 juni, 2026

Woensdag opende Jysk een nieuwe winkel in Sint-Truiden. Daarmee is de laatste van de acht overgenomen panden van Leen Bakker in België omgebouwd. Met de geplande opening van zeven winkels op voormalige Cora-sites komt er alweer een nieuwe expansiegolf aan.  

“Sterke basis om verder te groeien”

De opening van de meer dan 1.500 m² grote vestiging in Sint-Truiden vormt het sluitstuk van een bredere ombouwoperatie: Jysk nam in België acht winkels over van Leen Bakker, die de voorbije maanden zijn omgebouwd naar het nieuwste concept van de Deense woonwinkelketen. Eerder dit jaar openden al vernieuwde vestigingen in Brugge, Dendermonde, Huy, Kuurne, Luik, Marche-en-Famenne en Zottegem. Elke winkel biedt werk aan ongeveer tien medewerkers. In België zijn zo’n twintig voormalige Leen Bakker-medewerkers aan de slag gegaan bij Jysk. Ook in Nederland werden vijf voormalige Leen Bakker-winkels omgebouwd.

“Met deze opening ronden we de eerste expansiegolf in België af. In korte tijd hebben we alle overgenomen winkels omgebouwd en we zien dat klanten daar heel positief op reageren. Dat geeft ons een sterke basis om verder te groeien. We kijken vol vertrouwen uit naar de volgende fase met nieuwe openingen”, zegt directeur Frank Christant van Jysk België, Frankrijk en Nederland.

Er staat inderdaad al een volgende reeks winkelopeningen op stapel: de komende maanden opent Jysk winkels op alle Shopping Cora-locaties. De eerste openingen staan gepland op 8 juli in Anderlecht en Châtelineau, gevolgd door Rocourt op 22 juli. Later volgen nog de locaties in Hornu, La Louvière, Messancy en Woluwe. Jysk wil de komende jaren doorgroeien naar minstens 125 winkels in België.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Wonen
Zie meer
  • Maisons du Monde
    icon
    Wonen23 oktober, 2026
    Omzet Maisons du Monde keldert met 21% door voorraadproblemen

    Maisons du Monde beleeft een bijzonder moeilijk derde kwartaal. Vooral de onlineverkoop krijgt zware klappen, maar ook aanhoudende voorraadproblemen en minder promoties komen de Franse woonwinkelketen duur te staan.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail