RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dagenlange staking bij Gall & Gall

icon
Food8 april, 2022

De slijterijen van Gall & Gall, een onderdeel van Ahold Delhaize, blijven vandaag dicht. Ook volgende week, op Witte Donderdag en Goede Vrijdag, staakt het personeel. De medewerkers eisen een hoger loon.

 

Geen water bij de wijn

Gall & Gall kent al langer strubbelingen tussen de directie en het personeel: al een maand lang voeren de winkelmedewerkers geregeld actie. Ze eisen een betere collectieve arbeidsovereenkomst met een hoger salaris en een toeslag op zaterdag. De laatste onderhandelingsronde tussen de vakbonden en de directie liep op niks uit: het voorstel van de drankenhandel werd opnieuw afgeschoten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Al voor de vierde keer staakt het winkelpersoneel nu, vandaag de hele dag en volgende week zowel op donderdag als vrijdag. Een honderdtal winkels blijven dicht, kondigt vakbond FNV aan. Op posters bij de winkels leggen de stakers hun actie als volgt uit: “Wij zijn op dit moment gesloten. Niet omdat we jou niet willen helpen, maar omdat onze werkgever ons geen fatsoenlijk salaris biedt.” Klanten kunnen op post-its ook een boodschap achterlaten en die aan de winkeldeur of -ruit plakken.

 

Gall & Gall reageert tegenover nieuwssite NU dat de keten eind vorig jaar al een loonsverhoging doorvoerde en vanaf 23 mei nog eens 4,5% meer voorstelt. Voor verkopers en winkelmanagers zouden ook nieuwe salarisschalen komen. De drankretailer zegt graag verder te willen onderhandelen met de vakbonden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Van ovenschotels tot shiitakechips: Delhaize omarmt complexloze comfortvoeding

    Terwijl de afdeling groenten en fruit een extreme make-over krijgt, toonde Delhaize op zijn Food Market in verschillende categorieën een hang naar comfortvoeding. Meer aandacht krijgt ook premium huismerk Taste of Inspirations.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail