RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Verpakkingsvrije winkel in Groningen sluit deuren

icon
Food17 juni, 2016

Opgeweckt Noord, de allereerste verpakkingsvrije winkel in Nederland, sluit zijn deuren. De winkel werd iets meer dan een jaar geleden geopend, maar er kwamen niet voldoende klanten over de vloer om hem rendabel te maken.

Grote teleurstelling bij initiatiefnemer

Nochtans was er in het begin heel veel enthousiasme rond de opening van de winkel, waar het aantal verpakkingen tot een minimum werd herleid om zo de druk op het milieu aan te pakken. Uiteindelijk vertaalde dat zich echter niet in klanten. “Als het erop aankomt lopen de meeste mensen een paar honderd meter door naar Albert Heijn”, zegt een teleurgestelde bedenker Tonny Straatman in de Volkskrant. Die teleurstelling werd nog groter toen er wel veel volk kwam opdagen bij de uitverkoop.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Eerst weten ze je niet te vinden, nu stonden ze al voor openingstijd voor de deur en plunderden ze de schappen leeg. Schaamteloos. Blijkbaar is het toch niet zo ingewikkeld een eigen tasje of bakje mee te nemen.”

 

Er kwamen wel steeds meer klanten naar Opgeweckt Noord, vooral jonge vrouwen dan, maar de groei was niet snel genoeg. Ook de komst van Primark bracht niet de verhoopte boost. Bovendien was het winkelpand, dat op een mooie maar dure locatie te vinden was, een te grote kost. Daarom sluit de winkel op 1 juli definitief de deuren.

 

Ook Bag & Buy al snel failliet

Ook in Utrecht was tot februari met Bag & Buy een verpakkingsvrije winkel te vinden, maar die ging na amper vijf maanden al failliet. Ook daar was er oorspronkelijk veel geloof in het concept, dat voldoende geld wist op te halen via crowdfunding, maar bleven de klanten uiteindelijk ook weg.

 

Bij verpakkingsvrije winkels worden producten zoveel mogelijk verkocht uit dispensers, vaten en kisten. Klanten worden dan gevraagd om hun eigen verpakkingen mee te brengen. Bovendien konden ze hun eigen hoeveelheden kiezen, waardoor er minder voedselverspilling moet zijn.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Zespri lanceert rode kiwi: België krijgt Europese primeur

    Na groen en geel is er nu ook een rode kwiwi. Zespri kiest België als eerste Europese markt voor zijn nieuwe soort. De primeur is voorlopig wel van korte duur: door de beperkte oogst zal het fruit maar enkele weken verkrijgbaar zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail