RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Keuze voor luxe doet omzet De Bijenkof stijgen

icon
Mode8 mei, 2017

De keuze voor luxe en exclusieve merken heeft de Bijenkorf geen windeieren gelegd: het voorbije jaar steeg de omzet op vergelijkbare basis met 4%, de winst ging zelfs 39% hoger. Ook debijenkorf.be legde mooie cijfers voor.

Keuze voor meer luxe en beleving

“Met de focus op premium experience sluit de Bijenkorf veel beter aan op de huidige wensen van onze klanten. Zij zoeken merken, service en een winkelbeleving van internationale allure. De strategie is er op gericht hen dit bij de Bijenkorf te bieden”, zei topman Giovanni Colauto bij de start van de transformatie.

 

Intussen blijken de eerste resultaten positief: de omzet in de zeven winkels die openblijven is met 4% gestegen. Bovendien ging ook de operationele winst erop vooruit: die dikte aan van 10,6 tot 14,7 miljoen euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Vijf vestigingen dicht

In 2013 tekende de Bijenkorf een nieuwe strategie uit: van de twaalf vestigingen moesten er vijf dicht. Op 1 januari 2014 gingen de deuren van de filialen in Arnhem en Enschede niet meer open en in het voorjaar van 2016 werden de huurcontracten voor de winkels in Groningen, Breda en Den Bosch niet meer verlengd.

 

Voor de zeven filialen die openbleven (Amstelveen, Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Maastricht, Rotterdam en Utrecht) werd tegelijk een nieuwe marsrichting uitgetekend. Zij zouden voortaan focussen op het premiumsegment van de markt en meer inzetten op klantenbeleving in de winkels. Gespreid over vijf jaar wordt hiervoor een investeringsbedrag van ruim 200 miljoen euro voor uitgetrokken.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode19 oktober, 2026
    Groei met dubbele cijfers voor Mulberry

    Het Britse luxe lederwarenmerk Mulberry rapporteert een sterke omzetgroei, die volgens het bedrijf te danken is aan investeringen in het merk en aan het beperken van prijskortingen.

  • icon
    Mode19 oktober, 2026
    [In Beeld] Yaya opent conceptstore in Oostende

    Het Nederlandse modemerk Yaya heeft zopas een nieuwe winkel geopend in Oostende, de negende van de keten in België. De opening markeert een volgende stap in de verdere expansie van het merk op de Europese markt.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail