RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Liesbeth Mortier
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Coolblue lanceert eerste Coolblue XXL in Amsterdam

icon
Algemeen24 november, 2017

De Rotterdamse webwinkel Coolblue zet zijn omnichannel-strategie kracht bij met de lancering van het concept Coolblue XXL. Klanten kunnen er meer dan duizend producten ter plekke testen en afhalen, soms al een minuut na de bestelling.

Zes productwerelden

In Amsterdam rolt e-commercereus Coolblue op Black Friday de rode loper uit voor zijn nieuwste paradepaardje: een fysieke megawinkel waar een groter assortiment dan ooit uitgestald wordt op 1.700 m² – vijf keer groter dan de vorige winkel. Klanten kunnen er meer dan duizend producten vastnemen en uitproberen of advies vragen aan specialisten in zes ‘productwerelden’, waaronder Televisies, Geluid, Laptops/Computers/Netwerk, Witgoed en alles wat telefonie, tablets en weareables te maken heeft.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook koffiemachines kregen een eigen afdeling, waar de klant meteen kan proeven hoe de koffie smaakt. “Onze klanten hebben vaak al een idee welk product ze willen, maar willen het graag nog even vasthouden, uittesten en zelfs proeven,” vertelt topman Pieter Zwart. “Deze mogelijkheid bieden we vanaf vandaag met een nog groter assortiment in de Coolblue XXL in Amsterdam.”

 

Belgische Coolblue XXL in 2018

De grootste verandering zit in het productassortiment dat meteen voorradig is: Coolblue gaat er prat op dat klanten alle uitgestalde producten direct mee naar huis kunnen nemen. Wie online bestelt en het product in de Amsterdamse Coolblue XXL wil afhalen, kan dat al vanaf een minuut na de bestelling. Behalve een dienst na verkoop en productspecialisten ter plaatse installeert Coolblue ook advieswanden, waarop aangegeven staat waar de klant best op let bij de aankoop van een product. 

 

Coolblue XXL zal de bestaande Coolblue-winkels niet vervangen, merkt Zwart op: “De twee winkelconcepten blijven naast elkaar bestaan. We willen met Coolblue XXL iets extra bieden en zullen ook in de toekomst het concept blijven bijsturen.” Binnenkort wordt er ook in Den Haag een Coolblue XXL geopend.

 

In België heeft Coolblue momenteel drie fysieke winkels: in Wilrijk, Lochristi en Zaventem. In de loop van volgend jaar zou er ook een eerste Belgische Coolblue XXL moeten komen, maar over de locatie daarvan is nog niets bekend.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen28 september, 2026
    Forse expansie voor Hema in België: vijf nieuwe winkels, tientallen renovaties

    Hema opent dit najaar nog vijf nieuwe winkels in België: drie in Wallonië, twee in Vlaanderen. Tegelijk renoveert de retailer tientallen bestaande winkels. Volgend jaar krijgt ook de vlaggenschipwinkel op de Antwerpse Meir een make-over.

  • icon
    Algemeen24 september, 2026
    Amazon bezorgt sneller in Nederland

    Klanten van Amazon.nl in de Nederlandse randstad kunnen bestellingen die ze voor 15 uur hebben geplaatst nog dezelfde dag ontvangen. De retailer wil de snelle bezorgdienst verder uitrollen naar andere regio’s.

  • icon
    Algemeen23 september, 2026
    Extra afhandelingstaks maakt e-commerce pakjes nog eens 2 euro duurder

    De Europese Commissie wil de extra afhandelingstaks voor kleine pakjes van buiten de EU vastleggen op 2 euro. De maatregel treft vooral pakjes van Chinese webshops als Shein, Temu of Alibaba.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Algemeen1 september, 2026
    Blokker opent vijf nieuwe winkels vanaf oktober
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail