RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

DA zorgt voor zichzelf: grondige facelift en meer zelfzorg

icon
Schoonheid/verzorging21 december, 2018

De winkels van DA en DIO worden volgend jaar omgebouwd naar een nieuwe DA-formule. Er komt ook een nieuw assortiment dat meer op gezondheid en zelfzorg focust.

 

Een nieuw gezicht en een bestaansreden

In 2019 worden al zowat 80% van de 300 winkels van DA en DIO omgebouwd. De drogisterijketens gaan allemaal over in DA, maar dan wel in een volledig vernieuwd jasje. Het aanbod gaat zich namelijk meer richten op gezondheid en zelfzorg, met producten zoals voeding met vitamine D-supplementen tegen broze botten, en minder op typische drogmetica-producten zoals make-up en haaraccessoires.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Eigenaar Mosadex Groep, verdeler van medicijnen en marktleider in Nederland, wil er zo één krachtige formule van maken, met een “nieuw gezicht” en “een bestaansreden”, aldus bestuursvoorzitter Ludwig Castelijns in het FD. De concurrentie van marktleider Kruidvat ziet hij immers als oorzaak van de problemen bij DA, dat eind 2015 failliet ging.

 

Brug tussen drogisterijen en apotheken

DIO heeft weliswaar minder problemen, toch verdwijnt die formule uit het straatbeeld: beide ketens moesten meer onderscheidend worden. Inspelen op de zelfzorg-trend is daar een goeie manier voor, meent Castelijns: “We zijn ons aan het ontwikkelen in de richting van gezond leven en je gezond voelen.”

 

Op die manier wil Mosadex ook een brug tussen drogisterijen en apotheken, waarvan de groep er liefst 800 heeft in Nederland, slaan. In de Service Apotheken van de medicijnenverdeler zouden zo bijvoorbeeld shop-in-shops van DA kunnen komen, terwijl de groep ook meer gezondheidskennis bij drogisten wil binnenbrengen.

 

Naar 350 tot 400 vestigingen

Van de bestaande DA- en DIO-vestigingen is nu al zo’n 10% omgebouwd. Met de transformatie zijn vele miljoenen gemoeid, maar Mosadex zint ook op expansie: Castelijns rekent erop dat de vernieuwde formule nieuwe franchisenemers zal aantrekken. Hij wil naar 350 tot 400 vestigingen voor de combinatieketen.

 

Nochtans zijn de drogisterijen recent al franchisenemers kwijtgespeeld: een 25-tal ondernemers heeft een eigen keten opgestart, genaamd Beauty & Care. Castelijns ligt er echter niet wakker van: aangezien Mosadex ook in het bezit is van de groothandelstak van DA, blijft het die afscheurformule alvast wel gewoon beleveren. De groothandel hoopt ook de honderden drogisterijen te gaan bedienen die in Nederland nog zonder overkoepelende retailformule werken.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging30 september, 2026
    Sephora opent honderd Britse beautyshops bij Marks & Spencer

    Sephora slaat op de Britse markt de handen in elkaar met Marks & Spencer. Vanaf het voorjaar van 2027 krijgt het beautymerk shop-in-shops in honderd M&S-winkels en een eigen aanbod op de webshop van de warenhuisketen.

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 september, 2026
    Prénatal komt in handen van eigen CEO

    Prénatal krijgt een nieuwe eigenaar: CEO Jochem van Bueren neemt alle aandelen van de Nederlandse moeder- en kinderspecialist over van de Duitse investeerder Mutares.

  • icon
    Beauté/Soins24 september, 2026
    Sephora opent de deuren van zijn grootste Belgische winkel in Luik

    Sephora, de Franse beauty-gigant, opent vandaag zijn grootste winkel in België. Deze nieuwe winkel van 400 vierkante meter, gelegen in het hart van de Médiacité in Luik, betekent een belangrijke mijlpaal in de uitbreidingsstrategie. Het is de derde Sephora-winkel in het land, na de recente openingen in Docks Bruxsel en...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail