RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags biologisch
  • Bedrijven EkoplazaMarqtUdea
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ekoplaza herdoopt Marqt tot Ekoplaza Foodmarqt

icon
Food18 mei, 2022

Marqt herrijst in een nieuwe gedaante, bijna drie jaar na de overname door Ekoplaza. De Amsterdamse bioketen krijgt een nieuwe naam: Ekoplaza Foodmarqt.

“De ultieme smaakcombinatie”

Bijna drie jaar na de overname door Ekoplaza-moeder Udea, in oktober 2019, is bij Marqt nu toch verandering te zien. De biologische premiumketen met een tiental winkels in Nederland, vooral in en rond Amsterdam, onthult deze week haar nieuwe naam: Marqt gaat voortaan door het leven als Ekoplaza Foodmarqt.

Dat is te lezen op posters in abribussen in Amsterdam, gespot door Marketingtribune. Op de affiche kopt het fusiebedrijf: “Vergeet ik, vergeet jij. Ekoplaza en Marqt worden wij.” Zaterdag 21 mei organiseert de voormalige Marqt-vestiging in de Haarlemmerstraat een feestelijke opening, waar klanten “de ultieme smaakcombinatie” mogen komen proeven. “Echt lekker + 100% biologisch”, heet het. Op de website van Marqt is echter nog geen spoor te vinden van de gedaantewijziging.

Na veel protest

Het heeft volgens Ekoplaza zo lang geduurd omdat eerst aan de achterkant is gewerkt aan de integratie van beide formules. De overname ging bovendien niet zonder slag of stoot. En dat mag je bijna letterlijk nemen: Marqt-oprichters Meike Beeren en Quirijn Bolle trokken tot twee maal toe naar de rechtbank om de overname tegen te houden. Zij wilden de kwakkelende keten koste wat kost zelf houden, maar konden de verkoop toch niet voorkomen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ekoplaza-eigenaar Udea is dan weer op overnamepad. Recent transformeerde de biogroep ook de 14 Belgische winkels van Origin’O tot Ekoplaza-vestigingen. De Nederlandse groep hoopt op termijn een grote, verticaal geïntegreerde Benelux-speler te worden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Heineken wil meerderheidsbelang in hard seltzer-merk Stëlz

    Heineken wil zijn minderheidsparticipatie in het drankenmerk Stëlz verhogen naar een meerderheidsbelang. Een volledige overname is momenteel niet het plan, benadrukt de brouwer.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail