RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags bedrijfsresultaten
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie BelgiëFrankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

België is lelijk eendje voor Carrefour

icon
Food28 juli, 2022
Shutterstock.com

Carrefour beleefde een solide eerste jaarhelft en wint marktaandeel op kernmarkten. Wel is België het lelijke eendje: de verkoop daalt er en de supermarktgroep verliest op zijn investeringen.

Omzet valt terug in België

De omzet steeg met 17,2% bij Carrefour in het tweede kwartaal, goed voor 7,3% meer op vergelijkbare basis. Ook de hele eerste helft van het jaar was er een dubbelcijferige groei van 13,2% (of 5,4% op vergelijkbare basis). De supermarktgroep zegt “in alle belangrijke landen” marktaandeel te winnen.

België hoort daar duidelijk niet bij, want het land werpt een donkere schaduw op de anders solide kwartaalresultaten. In het tweede kwartaal daalde de omzet met 4,8%, na al een daling van 7% in het eerste kwartaal. De kwartaalomzet was er goed voor 1,1 miljard euro.

Carrefour kreeg in België de voorbije maanden te kampen met stakingen in het versmagazijn van een logistiekpartner in Nijvel, maar heeft het ook al langer moeilijk met de scherpe concurrentietijd onder de supermarkten. Opvallend: dat ook de de recurrente operationele winst (Ebit) in Europa zakte met 63 miljoen euro tot 163 miljoen euro, komt door de Belgische activiteiten. Elders was het rendement immers stabiel, zegt Carrefour zelf.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nieuw strategisch plan

Op groepsniveau stegen de recurrente bedrijfsopbrengsten in het eerste halfjaar met 10% tot 814 miljoen euro, met een stabiel gebleven marge van 2,1%. Zonder wisselkoerseffecten bleef van die groei weliswaar maar 1,6% over. Carrefour zegt meer kosten te hebben kunnen besparen dan voorzien en wil nu een miljard besparen over het hele jaar. Ook e-commerce versnelt: in het tweede kwartaal steeg het onlinevolume met 22%, tegenover 10% in het eerste kwartaal.

In november doet CEO Alexandre Bompard een nieuw strategisch plan uit te doeken. Hij zal er doelstellingen bekendmaken voor de komende vier jaar, tot 2026.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour en Trendy Foods lanceren Shopeez, nieuw concept voor onafhankelijke buurtwinkels

    Carrefour België en conveniencegroothandel Trendy Foods slaan de handen in elkaar voor de lancering van Shopeez, een nieuwe winkelformule voor onafhankelijke buurtwinkels, naar het Franse voorbeeld Proxi. De eerste tien winkels zijn intussen al geopend.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour België test slimme winkelkar van Instacart

    Carrefour België gaat die de door AI aangestuurde Caper-winkelwagentjes van het Amerikaanse Instacart testen. De slimme karretjes beloven het gemak van online winkelen naar de fysieke supermarkt te brengen.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail