RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven RetailDetail
  • Onderwerpen innovatieInterview
  • Geografie Japan
  • Personen Jorg Snoeck
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

RetailDetail wordt reisorganisator: “Niets vervangt de vibe van een Retailhunt”

icon
Algemeen28 juli, 2022

RetailDetail vertrekt dit najaar naar Tokio, op Retailhunt. Na steden als New York als Dubai, komt de bakermat én toekomst van moderne retailtrends aan de beurt. “Weinig steden ter wereld komen zo verrassend uit de hoek als de Japanse hoofdstad”, zegt oprichter en reisleider van dienst Jorg Snoeck.

Inspiratie is een voltijdse job

“Vorig jaar maakten we een spectaculaire reis naar Dubai met een grote groep van meer dan 100 deelnemers”, zegt RetailDetail-oprichter Jorg Snoeck, die zich ontpopt tot heuse reisorganisator. “De hunts zijn ooit begonnen in Berlijn, maar daarna volgden al snel Kopenhagen, Bologna, Shanghai/Shenzhen, New York, Dubai en nu Tokio.”

Na een verplichte coronapauze deed het zichtbaar deugd om weer in het buitenland kennis en inspiratie te kunnen opdoen met Belgische retailondernemers. “Niets kan de ‘vibe’ vervangen van het echt menselijk en direct contact op onze Retailhunt-trendtours. Omdat we met beperkte groepen werken, kunnen we met de Retailhunts top-content aan een uniek netwerk koppelen”, glundert Jorg Snoeck. Maar veel werk is het wel.

Het groeit zo hard dat de hunts een volwaardige tak van RetailDetail geworden zijn. “Ik wil alles tot in de puntjes verzorgen. En dat is eigenlijk bijna een full-time job op zich.” Naast de gesloten hunts zijn er immers ook open hunts en bedrijfshunts, zoals recent voor de veilingsector naar Bologna, maar ook met Lunch Garden naar Berlijn en een tour door de Benelux en Duitsland voor de top 25 van Walmart. “En je hoeft het zo ver niet te zoeken. Al duizenden retailprofessionals hebben onze Antwerp hunt gevolgd, vaak in combinatie met ons nieuwe knowledge center in de Stadsfeestzaal.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bakermat van nieuwe trends

Op dit moment legt de oprichter zich quasi voltijds toe op de volgende Retailhunt: de volgende inspiratietocht, met bestemming Tokio, Japan, is volop aan het ‘boarden’. “Ik vertrek volgende week om daar alles te checken.”

Waarom Tokio? “Japan is de bakermat van nieuwe trends. Weinig steden ter wereld komen zo verrassend uit de hoek als de Japanse hoofdstad. Tokio is de heimat van gaming en robotica, katapulteert ons in de metaverse en hypergepersonaliseerde fashion en zoekt creatieve oplossingen voor de uitdagingen van vergrijzing en vereenzaming die ook het Westen te wachten staan.”

“Hoe gaan ze in Tokio om met de vele woonuitdagingen in een overbevolkte metropool? Hoe zorgen voeding en levensstijl er voor een langer en gezond leven? Wat betekent het voor fashion als niet jongeren maar senioren de markt vormen? We trekken naar het Europa van morgen, want dezelfde sociodemografische shift stormt op ons af.”

Wereld van verandering en inspiratie

Op vraag van de deelnemers, gebeurt de hunt naar Tokio voor het eerst in drie groepen, volgens interessesfeer: fashion, food of home/real estate. “Tokio heeft een bijzondere en unieke modecultuur, terwijl de sterke vergrijzing en verstedelijk daar sterk bepalend is voor hoe mensen wonen. Door de groepen te verdelen, kunnen we dieper gaan.”

“Plus, we verwachten ruim 120 topondernemers die meegaan, dan wordt de groep te groot. Iedere groep wordt ondergedompeld in een aangepaste wereld van verandering en inspiratie”, aldus Jorg Snoeck. Is er nog plaats voor wie mee wil? “Oei, we zijn volop aan het afronden. We kunnen elk moment volzet zijn. Degene die nog mee willen, zullen snel moeten zijn.” En wat met het kostenplaatje? “Voor all-in 12900 euro voorzien we een volledig programma van zowat 9.00 tot 23.00 elke dag. Het wordt in ieder geval een onvergetelijke ervaring.”

Boarding info:

  • 2-8 okt – Retailhunt Tokio food
  • 9-15 okt – Retailhunt Tokio fashion
  • 16-22 okt – Retailhunt Tokio home & real estate
Wil je nog mee naar Japan? Klik hier voor meer info.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen10 september, 2026
    Datalek bij De Bijenkorf: wel degelijk klantgegevens ingezien

    De Bijenkorf bevestigt dat onbevoegden bij het grote datalek van logistiek partner CEVA inderdaad toegang hebben gehad tot persoonsgegevens van klanten. Eerder werd dit al vermoed, maar nu is de warenhuisketen zeker. Het incident raakte ook andere grote bedrijven, waaronder Bol, Ace & Tate, Zalando en ING.

  • icon
    Algemeen10 september, 2026
    John Lewis en Waitrose verliezen 124 miljoen pond aan hittegolven

    John Lewis Partnership heeft in de eerste jaarhelft zijn verlies fors zien oplopen. Volgens de eigenaar van de Britse retailketens John Lewis en Waitrose drukken aanhoudende investeringen, hogere kosten en voorzichtige consumenten op het resultaat.

  • icon
    Algemeen9 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China 2026: waarom shops in Shanghai steeds minder op winkels lijken

    In Shanghai vervagen de grenzen tussen winkel, media, technologie en logistiek razendsnel. Winkels worden mediakanalen, merken bouwen communities rond fysieke locaties en technologie verbindt content, transacties en logistiek steeds nauwer. Dat bleek tijdens de eerste twee dagen van RetailDetail-inspiratiereis Wingzz China 2026.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail