RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen FranchiseHerstructurering
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

200 kandidaat-overnemers voor Delhaize-filialen

icon
Food15 maart, 2023

Al bijna 200 kandidaten hebben hun interesse uitgesproken om een van de 128 filialen van Delhaize over te nemen. Het gaat zowel om ondernemers, interne medewerkers als externe kandidaten.

Investeerders

De interesse van ondernemers en investeerders om filialen van Delhaize over te nemen is bijzonder groot: al meer dan 150 externe en interne kandidaten hebben contact opgenomen met het hoofdkantoor. Het gaat om eigenaars van aangesloten Delhaizewinkels, interne medewerkers en kandidaten van buiten het bedrijf. Dat deelt de retailer mee in een interne communicatie die in de mailbox van RetailDetail belandde. Intussen zijn het er zelfs al bijna 200, bevestigde woordvoerder Roel Dekelver aan persagentschap Belga.

Ondernemers melden ook aan de redactie dat zij op hun beurt gesolliciteerd worden door kandidaat-investeerders die mee in het kapitaal van een winkel willen stappen. Het gaat dan om mensen die niet noodzakelijk affiniteit hebben met het uitbaten van een supermarkt, maar die wel mee willen investeren in een overname, als ‘stille vennoot’.

Niet voor meteen

Kandidaat-overnemers zullen wel nog even geduld moeten hebben: na de mislukte bijzondere ondernemingsraad van dinsdagochtend, waarbij de boze vakbonden al na een kwartier weer opstapten, volgt er in elk geval nog sociaal overleg op 21 en 28 maart. Bovendien zal de effectieve overdracht van supermarkten volgens de vakbonden pas kunnen gebeuren nadat de opzegtermijn van zes maanden voor de cao winkelorganisatie afloopt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De retailer laat in hetzelfde bericht ook weten hoeveel jobs er door de uitvoering van het toekomstplan zullen sneuvelen op het hoofdkantoor: het gaat om 280 posities, waarvan er 33 ingevuld worden door externe consultants of open staan, wat dus concreet betekent dat 247 medewerkers betrokken zijn. Tegelijk komen er op de hoofdzetel ook 72 nieuwe functies bij. Delhaize geeft ook aan dat het verder zal blijven investeren in haar eigen logistiek om het winkelnetwerk een optimale dienstverlening te verzekeren.

Lange strijd

De aankondiging dat Delhaize 128 geïntegreerde filialen wil overdragen aan zelfstandige ondernemers, lokt erg emotionele reacties uit bij vakbonden en medewerkers. Zij vrezen voor hun arbeidsvoorwaarden. De retailer garandeert dan wel dat het personeel niet alleen hun job en loon, maar ook alle extralegale voordelen zal behouden na de overname van hun winkel, maar de vakbonden hechten daar weinig geloof aan. Ze kondigen een lange strijd aan, met stakingsacties die weken tot zelfs maanden kunnen blijven aanslepen.

(Dit artikel is op 17 maart bijgewerkt om het aantal van 150 te updaten naar 200, naar aanleiding van nieuwe communicatie vanwege Delhaize.)

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Hoe Lieven Vanlommel (Foodmaker) de “groene McDonald’s” klaarstoomt

    Foodmaker groeit in de supermarkten zo snel dat de productiecapaciteit de vraag amper kan bijhouden. Toch wil oprichter en CEO Lieven Vanlommel nu vooral werk maken van een internationale restaurantketen. Met investeerder Kharis Capital aan boord hoopt hij zijn droom van Foodmaker als de “groene McDonald’s” waar te maken.

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Consolidatie in Amerikaanse online boodschappenmarkt: DoorDash verwerft Instacart

    De Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash gaat zijn sectorgenoot Instacart, gespecialiseerd in het bezorgen van boodschappen, overnemen. Beide bedrijven zien in de deal heel wat voordelen voor zowel retailers als shoppers.

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    [In Beeld] Robots verhogen e-commercecapaciteit bij Colruyt Group

    Bij Collect&Go, de boodschappendienst van Colruyt Group, zorgen 134 robots voor extra capaciteit. Ze helpen bestellingen tot vijf keer sneller voorbereiden in een van de meest geavanceerde e-commercedistributiecentra voor voedingsproducten in België.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail