RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Staking
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nog 43 supermarkten Delhaize dicht, onrust in depots

icon
Food6 april, 2023
Shutterstock.com

Terwijl meer supermarkten van Delhaize weer de deuren openen, blijft het onrustig in het distributiecentrum. De retailer liet er donderdagochtend een blokkade door de politie opheffen en verhoogt de druk op de stakers.

In de gevarenzone?

Woensdagnacht brak er opnieuw een staking uit in het distributiecentrum van Delhaize in Zellik. Vakbondspiketten blokkeerden het depot vanaf 20u, maar op vraag van Delhaize beëindigde de politie de actie om 5u donderdagochtend. Als gevolg van de blokkade konden wel beduidend minder vrachtwagens naar de winkels vertrekken.

Het ging om een actie uit solidariteit met het winkelpersoneel, maar vakbond ACV Puls vreest dat de franchisering van 128 Delhaize-filialen op termijn ook gevolgen zal hebben voor de distributiecentra: “Van zodra alle filialen in eigen beheer overgaan naar zelfstandige eigenaars, komen ook de medewerkers in de depots in de gevarenzone terecht”, zegt ACV-secretaris Cédric Claeys aan Visie.net. “De directie kan er dan voor kiezen om van paritair comité te veranderen van handel naar pure logistiek, waarin minder gunstige voorwaarden gelden.”

Deurwaarders

In de supermarkten lijkt de actiebereidheid wat af te nemen, toch zeker in Vlaanderen. Donderdag staken nog 43 van de 128 filialen. De paasvakantie en het aanhoudende inkomensverlies spelen een rol. Toch betekent dat niet dat de stakingsacties voorbij zijn: actievoerders willen de winkels vooral op zaterdagen dicht houden.  

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Delhaize ziet dat er veel werkwilligen zijn en stelt zich intussen harder op in het sociaal conflict. Winkels met veel werkwilligen die toch door een kleine groep actievoerders geblokkeerd worden, krijgen een deurwaarder op bezoek. In winkels die dicht blijven mogen de stakers niet meer binnen – en daardoor kunnen ze ook niet naar het toilet.

Discrete gesprekken

“We blijven openstaan voor sociaal overleg, dialoog en suggesties, maar komen niet terug op onze beslissing. Wij moeten denken aan de toekomst van het hele bedrijf. Na vier weken staken is de schade intussen enorm”, zegt woordvoerder Roel Dekelver aan Het Nieuwsblad.

Intussen is de sociaal bemiddelaar, die minister van Arbeid Pierre-Yves Dermagne op vraag van Delhaize aanstelde, begonnen aan discrete gesprekken met alle partijen apart. Op 18 april zullen de directie van Delhaize, de vakbonden en de bemiddelaar voor het eerst samen rond de tafel zitten. Dat is een dag na de actiedag die de vakbonden plannen voor de hele retailsector, in de aanloop naar het sectoraal overleg.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Hoe Lieven Vanlommel (Foodmaker) de “groene McDonald’s” klaarstoomt

    Foodmaker groeit in de supermarkten zo snel dat de productiecapaciteit de vraag amper kan bijhouden. Toch wil oprichter en CEO Lieven Vanlommel nu vooral werk maken van een internationale restaurantketen. Met investeerder Kharis Capital aan boord hoopt hij zijn droom van Foodmaker als de “groene McDonald’s” waar te maken.

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Consolidatie in Amerikaanse online boodschappenmarkt: DoorDash verwerft Instacart

    De Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash gaat zijn sectorgenoot Instacart, gespecialiseerd in het bezorgen van boodschappen, overnemen. Beide bedrijven zien in de deal heel wat voordelen voor zowel retailers als shoppers.

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    [In Beeld] Robots verhogen e-commercecapaciteit bij Colruyt Group

    Bij Collect&Go, de boodschappendienst van Colruyt Group, zorgen 134 robots voor extra capaciteit. Ze helpen bestellingen tot vijf keer sneller voorbereiden in een van de meest geavanceerde e-commercedistributiecentra voor voedingsproducten in België.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail