RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Hermès
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hermès verkoopt 22% meer aan “trouwe klanten”

icon
Mode17 april, 2023

Hermès klopt rivaal LVMH in het eerste kwartaal van 2023, met een omzetstijging van 22%. Het handtassenmerk dankt die groei aan trouwe klanten, zelfs in tijden van inflatie, en een succesvol Chinees Nieuwjaar.

Boven de verwachtingen

De Franse maker van de Birkin-tas haalde in het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 3,38 miljard euro, goed voor een groei van liefst 22%. Dat is nog meer dan marktleider LVMH, die 17% meer verkocht in dezelfde periode. Wel zijn de motoren van die groei dezelfde: de terugkeer van de Chinese markt en de luxeconsument die hoegenaamd geen last heeft van de inflatie.

De eigen retail groeide met 23%, de groothandelsverkoop klom met 26%. In ieder geval is het beduidend meer dan de stijging van 15% waar analisten op rekenden. Opvallend is ook dat Hermès op de Amerikaanse markt nog fors kon groeien (19%), terwijl de verkopen van LVMH daar stabiliseerden. Thuismarkt Frankrijk bleef niettemin de grootste groeier met 28%.

Topman Axel Dumas heeft het over een “erg goed Chinees Nieuwjaar”, zeker nu in Azië de coronabeperkingen eindelijk zijn weggevallen, en dankt de groei vooral aan “de loyaliteit van de klanten”. In Normandië opende het merk vorige week nog een nieuw productieatelier. Tegelijk kwam het nieuws dat het Franse modehuis een beurswaarde van 200 miljard euro heeft bereikt. Dat legt de 19.700 medewerkers alvast geen windeieren, want die kregen eind februari nog elk een bonus van 4.000 euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Mode23 oktober, 2026
    Kering houdt stand, maar Gucci blijft zorgenkind

    Luxegroep Kering ziet zijn omzet stabiliseren, ondanks de aanhoudende terugval bij Gucci. Andere merken, zoals Saint Laurent en Bottega Veneta, presteren beter. Topman Luca de Meo zet ondertussen stevig het mes in het winkelnetwerk om de winstgevendheid te herstellen.

  • icon
    Mode22 oktober, 2026
    China en tweedehandsmarkt zetten Hermès onder druk

    Het Franse luxehuis Hermès ziet de groei terugvallen tot het laagste niveau sinds de coronapandemie. Vooral de Chinese markt stelt teleur, terwijl analisten vraagtekens plaatsen bij het exclusieve karakter van de iconische Birkin- en Kelly-handtassen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail