RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AB FoodsPrimark
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vertragend Primark haalt AB Foods naar beneden

icon
Food26 april, 2023

Voor het eerst voelt ook Primark de inflatiecrisis: de groei vertraagt er, waardoor ook moederbedrijf AB Foods (Twinings-thee en Jordans-ontbijtgranen) voor een lagere winst waarschuwt.

Ergste achter de rug

Primark wordt voorzichtig: de aanhoudende inflatie en hogere rentes wegen op de consumentenbestedingen. In het komende halfjaar rekent de budgetmodeketen zelfs op een groeivertraging, al is volgens CEO George Weston het ergste nu wel bijna achter de rug. De keten wil daarom zijn prijzen niet verhogen.

Bij de food-afdeling stijgen de prijzen wel, zij het minder dan de kosten. De aangepaste bedrijfswinst daalde daardoor met 3% tot 684 miljoen pond (770 miljoen euro) in de zes maanden tot 4 maart. AB Foods is naast eigenaar van Primark ook eigenaar van onder andere Twinings, Ovomaltine en heel wat suiker- en ingrediëntenbedrijven.

Groei in VS

De omzet van de hele groep steeg met 21% tot 9,56 miljard pond (10,8 miljard euro). Primark was goed voor 4,3 miljard pond (4,8 miljard euro), ook 20% meer. De modeketen telt vandaag 419 winkels, maar wil nu vooral groeien in de Verenigde Staten. Primark heeft er momenteel zestien vestigingen en wil uitbreiden naar de zuidelijke staten, waaronder Florida.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het experiment met click&collect breidt bovendien uit naar 32 winkels in en rond Londen. Op de website zien klanten voortaan wat waar in voorraad is en kunnen ze items reserveren. Volwaardige e-commerce met thuislevering biedt de modediscounter bewust niet aan.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food28 oktober, 2026
    [In Beeld] Albert Heijn opent derde XL in Machelen

    Op de voormalige Makro-site in Machelen, pal naast een Delhaize supermarkt, heeft Albert Heijn woensdagochtend zijn derde XL-winkel in België geopend, een uit de kluiten gewassen supermarkt van 2.800 m².

  • icon
    Food28 oktober, 2026
    Danone groeit vooral dankzij hogere prijzen

    De omzetgroei van Danone in het derde kwartaal is grotendeels te danken aan prijsverhogingen. Proteïnerijke voeding en gezondheidsproducten blijven belangrijke groeimotoren. In de Verenigde Staten grijpt de voedingsreus in om tegenvallende prestaties bij te sturen.

  • icon
    Food28 oktober, 2026
    Heineken wint weer terrein met alcoholvrij bier en “tempo”

    Heineken boekt sterke resultaten in het derde kwartaal van 2026, maar nieuwe topman Rafael Oliveira benadrukt dat er meer nodig is om de groei duurzaam te verankeren. De lange, warme zomer en de opmars van alcoholvrije bieren gaven alvast wind in de zeilen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail