RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AgeCoreColruyt GroupCoopernicEdekaEpic Partners
  • Onderwerpen Wetgeving
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Legt Europa inkoopallianties van supermarkten aan banden?

icon
Food28 april, 2023

De Europese Commissie voert opnieuw onderzoek naar de inkoopallianties van retailers. Agecore, Coopernic en Epic zijn de concrete doelwitten, maar er is ook sprake van strengere regels voor iedereen.

Tegen de concurrentieregels?

Mogen supermarktgroepen samenwerken in inkoopverbanden? Het is een heikele politieke kwestie, die Europa nu weer op tafel lijkt te leggen. Volgens de Europese concurrentiewaakhond kunnen ze leiden tot lagere prijzen en hogere kwaliteit voor consumenten, maar is er ook reden tot waakzaamheid. In sommige gevallen kunnen ze immers de mededingingsregels overtreden.

Zo zorgden klachten vorig jaar tot een nieuw onderzoek bij Agecore, Coopernic en Epic. Het onderzoek loopt vandaag nog, iets wat ook supermarktgroepen Edeka en Colruyt bevestigen aan Lebensmittel Zeitung. Onder andere merkleveranciers vinden dat de inkoopallianties teveel macht hebben.

Mogelijk worden alle inkoopverbanden echter binnenkort geviseerd. De Europese Commissie werkt aan nieuwe antitrustregels voor horizontale samenwerkingen tussen bedrijven. Die “horizontale richtlijnen” hadden al begin dit jaar van kracht moeten worden, maar werden uitgesteld tot 1 juli. In de context van het onderzoek, rijst de vraag nu of de inkoopallianties in de aangepaste richtlijnen strenger zullen worden aangepakt. Het herziene ontwerp wordt begin juni verwacht.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food7 september, 2026
    Delhaize bouwt nieuw versmagazijn en wil logistiek werk hervormen

    Delhaize trekt 120 miljoen euro uit om zijn logistieke capaciteit in België uit te breiden. De supermarktketen bouwt onder meer een nieuw distributiecentrum voor verse producten in Zellik. De investering levert naar verwachting 130 nieuwe vaste banen op.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Maash haalt 12 miljoen euro op voor vleesvervangers uit schimmel

    De Brusselse start-up Maash haalt 12 miljoen euro op om de productie van mycoproteïne, eiwitten uit de worteldraden van schimmels, op te schalen. Vanaf midden 2027 moeten de eerste producten met de vleesvervanger in de winkelrekken liggen.

  • icon
    Food4 september, 2026
    Voedingsketen is “onvoldoende voorbereid” op uitzonderlijke El Niño

    De huidige El Niño kan uitgroeien tot de sterkste in decennia. De Wereld Meteorologische Organisatie waarschuwt voor grote gevolgen voor neerslag, hitte en overstromingen. Voor de voedingsindustrie dreigen mislukte oogsten, maar ook duurdere grondstoffen, logistieke verstoringen en nieuwe druk op al (te) kwetsbare toeleveringsketens.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail