RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Marks & Spencer
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Marks & Spencer eindelijk weer op goede weg

icon
Algemeen25 mei, 2023

Na enkele moeilijke jaren is Marks & Spencer de weg van het herstel ingeslagen. De Britse warenhuisklassieker verkoopt weer opvallend meer kleren, maar zet ook in op betaalbare voeding.

M&S herovert plaats in de markt

Marks & Spencer zag in het gebroken boekjaar tot 1 april zijn omzet met 9,6% stijgen naar goed 12 miljard pond (14 miljard euro). De onderliggende winst voor belastingen steeg zelfs met 21% tot 476 miljoen pond (550 miljoen euro). Vooral sterke verkopen van jeans, kantoorkleding en betaalbaar voedsel hebben de winst van Marks & Spencer doen stijgen, weet The Guardian.

Sinds Gap en Topshop uit de Britse winkelstraten zijn verdwenen, kon M&S zijn aandeel in de denimmarkt vergroten. De warenhuisketen heeft er dan ook bewust voor gekozen op de marges in te boeten, ten voordele van lagere prijzen. Het was duidelijk waar consumenten naar op zoek waren, want de verkoop van het budgetfoodassortiment van M&S (Remarksable) steeg met 40%. De retailer won zo marktaandeel.

2023 wordt moeilijk jaar

Toch heeft de inflatie meer dan ooit huisgehouden in het bedrijf, zegt CEO Stuart Machin. Hij waarschuwt voor een moeilijk 2023, waarin de omzet slechts bescheiden zal stijgen en de winst zelfs met tien miljoen pond kan dalen. De keten verwacht zowat honderd miljoen pond meer uit te geven aan lonen en vijftig miljoen pond extra aan energie. Bovendien zal ze de marges wellicht verder moeten verlagen om de klanten te houden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Onlineboodschappendienst Ocado was vorig jaar ook een tegenvaller: de omzet daalde er met 1,2% tot 2,22 miljard pond (2,5 miljard euro) nu mensen post-corona weer minder online bestellen. Door de stijgende kosten liep het verlies bovendien op tot 59 miljoen pond. Op haar aandeel in de onderneming leed M&S een verlies van 29,5 miljoen pond. Afgelopen jaar heeft Marks & Spencer nog zes warenhuizen en twee outletwinkels gesloten, dit jaar gaan nog tien winkels op de schop en worden tien andere verhuisd.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen27 oktober, 2026
    Wingzz China 2027: ontdek hoe China de toekomst van retail nu al vormgeeft

    Robotaxi's zonder chauffeur, drones die boodschappen bezorgen, hypergeautomatiseerde magazijnen en winkels die complete leefwerelden creëren. Wat in Europa nog toekomstmuziek lijkt, is in China vaak al dagelijkse realiteit. Van 19 tot en met 25 april 2027 neemt RetailDetail ondernemers en retailprofessionals daarom opnieuw mee naar Shanghai, Hangzhou en Shenzhen.

  • icon
    Algemeen26 oktober, 2026
    Temu belooft beterschap na EU-boete van 200 miljoen

    Temu heeft de Europese Commissie een actieplan voorgelegd om te voldoen aan de digitale regels, nadat het bedrijf in mei een stevige boete had gekregen. De voorstellen zijn voorlopig goedgekeurd, het platform krijgt vier maanden om ze te implementeren.

  • icon
    Algemeen26 oktober, 2026
    Oxford Street stroomt vol op eerste “autovrije” dag

    De eerste fase van de herinrichting van de befaamde Londense Oxford Street is van start gegaan: een traject van 1 kilometer is nu autovrij. Burgemeester Lord Sadiq Khan noemt de ingreep het begin van een ommekeer voor de bekende winkelstraat.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail