RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven BricoMaxedaPraxis
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Benelux
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hoe het echt zit tussen Brico en Leroy Merlin

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin26 januari, 2024

Brico staat (helaas) nog geen stap dichter bij een overname, zegt CEO Patrick Vandenbogaerde. Wel gaat de doe-het-zelfgroep een samenwerking aan met Leroy Merlin voor “goedkopere en betere” huismerken.

“Niemand deed ooit een bod”

Dat Brico in de etalage staat, is oud nieuws, reageert Vandenbogaerde tegenover de RetailDetail-redactie op geruchten over een naderende verkoop. Brico-eigenaar Maxeda is zelf eigendom van investeringsfondsen (AlpInvest, Ardian, GoldenTree en KKR) en het is nu eenmaal eigen aan ‘private equity’ om na enkele jaren weer uit te stappen, aldus de topman. Doe-het-zelfketens Brico en Praxis staan zelfs al sinds 2009 te koop, maar “niemand deed ooit een bod, geen één”, legt Vandenbogaerde uit.

Waar de geruchten dan nu vandaan komen? Vorig jaar knoopte Maxeda gesprekken aan met buitenlandse sectorgenoten Castorama en Leroy Merlin om samen huismerken in te kopen. Uiteindelijk werd een inkoopovereenkomst gesloten met Leroy Merlin, waardoor huismerken van de Franse keten sinds september 2023 in de winkels van Brico en Praxis te vinden zijn.

“Je zal die producten niet vinden onder de naam Leroy Merlin, maar onder andere Dexter. Op de verpakking zal je de naam Adeo terugvinden, dat is de inkooporganisatie van Leroy Merlin. Per wereld – van sanitair over tuin tot decoratie – is er een ander huismerk”, legt Vandenbogaerde uit.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op zoek naar koopjes

Voor de lancering zijn “zeer veel inkopers” bij Brico over de vloer gekomen, terwijl omgekeerd ook Maxeda-medewerkers onder andere het nieuwste winkelconcept in Rosny-sous-Bois bezochten. “Zo zijn de geruchten wellicht ontstaan.”

De samenwerking zal vast nog uitbreiden, want “het is een win-win voor beide partijen”. Vandenbogaerde: “Mensen zoeken naar koopjes – kijk maar naar het succes van Action – en nu kunnen we producten aanbieden die zowel kwalitatief als goedkoper zijn. Bij Leroy Merlin hebben ze 37 mensen voor de inkoop van een categorie, bij ons twee. Die knowhow en schaalgrootte, daar kunnen wij maar van profiteren.”

Van een overname is evenwel geen sprake: “Brico is jammer genoeg nog niet verkocht”. En zelfs als dat het geval zou zijn, wil Vandenbogaerde zeker niet franchiseren – een bezorgdheid van de vakbonden. “Ook in het buitenland, zoals bij Hornbach en Castorama, zie je dat de combinatie met eigen winkels het winnend model is.” Brico telt vandaag 152 winkels in België en Luxemburg, waarvan 81 zelfstandig.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin8 september, 2026
    Hornbach verrast met aanhoudende straffe groei

    Bij Hornbach klom in het voorbije kwartaal zowel de omzet als de winst stevig. De bouwmarktgroep groeit duidelijk sneller dan de doe-het-zelfmarkt, maar houdt ondanks die sterke prestaties vast aan zijn jaarprognose.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Hornbach loodst klanten recht naar het juiste schap

    Hornbach lanceert voor al zijn Nederlandse bouwmarkten een navigatiefunctie uit in de app. Klanten krijgen op hun smartphone een route naar het gangpad, de stelling en het schap waar een product ligt. De doe-het-zelfketen testte de technologie een jaar lang in Nijmegen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Bauhaus trekt zich terug uit Noorwegen

    Doe-het-zelfketen Bauhaus verlaat Noorwegen na bijna twintig jaar. De drie vestigingen gaan naar verwachting eind oktober dicht, waardoor 223 banen verdwijnen. De Duitse groep ziet onvoldoende perspectief om er op lange termijn winstgevend te opereren.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail