RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Dreambaby
  • Onderwerpen Digitalisering
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dreambaby lanceert vernieuwde geboortelijsten

icon
Schoonheid/verzorging24 juni, 2025
Dreambaby

Babyspecialist Dreambaby gooit de klassieke geboortelijst overboord en vervangt die door een hybride formule met digitale portemonnee. Jonge ouders kunnen zelf bepalen wat, wanneer en hoe ze geschenken ontvangen.

Cadeaus niet langer de standaard

Tweedehandsartikelen, vooraf aangekochte producten en digitale schenkingen via een ‘Dreamwallet’ vormen voortaan de kern van het aanbod. Schenkingen komen rechtstreeks in die digitale portefeuille terecht, zodat ouders zelf beslissen hoe en wanneer ze het budget aanwenden. Fysieke cadeaus blijven mogelijk, maar vormen niet langer de standaard.

De retailer baseerde zijn nieuwe strategie op een marktonderzoek dat ruim anderhalf jaar geleden werd opgestart. De conclusie was helder: jonge ouders kiezen steeds vaker voor pamperrekeningen, vrije lijsten of duurzame alternatieven zoals tweedehands. “Onze maatschappij verandert en jonge ouders hebben andere noden en maken dan ook andere keuzes dan vroeger,” stelt Patrick Michielsens, General Manager van Dreambaby. “Als organisatie willen we graag meegaan in die evolutie, en die ook actief ondersteunen.”

Onderdeel van nieuwe strategie

Ook op vlak van klantenvoordelen breekt Dreambaby met het verleden. Waar vroeger een korting gold na het afsluiten van een geboortelijst, krijgen ouders nu onmiddellijk een 10% loyalty-korting na elke aankoop. Die korting is bruikbaar bij volgende aankopen en geldt ook voor ouders zonder geboortelijst.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Sinds het voorjaar van 2024 maakt Dreambaby deel uit van de Vanhalst Retail Group, bekend van Supra Bazar en de family conceptstore KABINE. De nieuwe geboortelijst maakt deel uit van de modernisering van de formule, die de nieuwe eigenaars als marktleider willen positioneren.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging20 oktober, 2026
    Marie-Stella-Maris opent vierde Belgische winkel in Brussel

    Het Nederlandse verzorgingsmerk Marie-Stella-Maris opent op 6 november opent een flagshipstore aan de Brusselse Louizalaan. De uitbreiding volgt op een sterke groei in België, waar de online omzet en het aantal online klanten dit jaar bijna verdubbelden.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    Luxemerken van Estée Lauder niet langer bij Colruyt: “Een abnormale situatie”

    Het verrassende verschijnen van luxemerk Clinique van de groep Estée Lauder in enkele testwinkels van Colruyt begin dit jaar, heeft geen vervolg gekregen: de Amerikaanse cosmeticagroep houdt vast aan een strategie van selectieve distributie.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    [Interview] “Selectieve distributie, eigen winkels en online vormen één ecosysteem” (Franck Besnard, Estée Lauder)

    Door veeleisende consumenten en toenemende concurrentie ligt de lat steeds hoger in de beautymarkt. Ook jonge shoppers zijn bereid om te betalen voor luxemerken die hun “storytelling” op orde hebben, stelt de groep Estée Lauder, die ook inzet op eigen winkels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail