RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Mondelez
  • Onderwerpen Inflatie
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Mondelez voor de rechter wegens krimpflatie bij Milka

icon
Food1 september, 2025
Shutterstock.com

De Duitse consumentenbond daagt Mondelez voor de rechter wegens misleidende verpakkingen voor Milka-chocolade: de inhoud krimpt haast onmerkbaar, terwijl de prijzen stijgen.

Een millimeter dunner

Verschillende chocoladetabletten van Milka zijn sinds enige tijd verkleind van 100 gram naar 90 gram, zonder daar veel ruchtbaarheid aan te geven. Voor consumenten is de wijziging amper merkbaar, meent de Duitse consumentenwaakhond: de verpakking en het ontwerp bleven identiek, terwijl de reep zelf ongeveer een millimeter dunner werd. Even voordien waren de verkoopprijzen bovendien aanzienlijk gestegen.

De consumentenbond van Hamburg heeft daarom een klacht tegen fabrikant Mondelez ingediend bij de rechtbank van Bremen, wegens oneerlijke concurrentie en een misleidende verpakking. “Veel consumenten kopen al jarenlang de chocolade van Milka in de gebruikelijke verpakking en gaan ervan uit dat de inhoud niet is veranderd”, zegt voedingsdeskundige Armin Valet. “Maar ze worden misleid, omdat een aantal soorten nu nog maar 90 gram bevatten voor dezelfde of zelfs een hogere prijs.”

“Noodzakelijke prijsverhoging”

Het nieuwe gewicht staat wel correct op de verpakking, maar in kleine letters. Bovendien wordt de vermelding van het gewicht vaak bedekt door de omdozen in het supermarktschap. Om die redenen had de Duitse tak van Foodwatch eerder dit jaar al het “Gouden Windei” uitgereikt aan Mondelez. De fabrikant benadrukt echter dat het nieuwe gewicht van elke reep duidelijk op de productverpakking staat en dat de wijziging ook via sociale media werd aangegeven, met een overzicht met alle repen, soorten en gewichten. De prijsverhoging is noodzakelijk omdat de cacaoprijzen in de afgelopen twaalf maanden bijna verdrievoudigd zijn, zegt het bedrijf.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De consumentenbond klaagt overigens niet enkel de fabrikant aan, maar eist van de bondsregering bindende voorschriften voor krimpende verpakkingsinhoud: fabrikanten moeten verplicht worden om gedurende ten minste zes maanden een waarschuwing aan te brengen. Bovendien moet de verpakkingsgrootte kleiner worden naarmate de inhoud afneemt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail