RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Ria Besseling
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Markthal Rotterdam valt opnieuw in de prijzen

icon
Food24 mei, 2017

De Markthal Rotterdam valt opnieuw in de prijzen: nu is ze in Las Vegas uitgeroepen tot beste winkelcentrum ter wereld. Toch is het niet louter jubel in Rotterdam, want ondernemers kampen met tegenvallende resultaten.

Beste winkelcentrum ter wereld

De Rotterdamse overdekte markthal ontving zopas de ” Viva Best of the Best”-Award, een onderscheiding voor het beste winkelcentrum van de wereld. De locatie won een jaar geleden al de Europese prijs van het ICSC, een wereldwijde brancheorganisatie voor winkelcentra met circa 70.000 leden in meer dan honderd landen. Dit zijn onder andere eigenaren, ontwikkelaars, winkelcentramanagers, marketingspecialisten, investeerders, verhuurders, retailers en opleidingsinstituten en publieke instellingen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Provast, de ontwikkelaar van de Markthal Rotterdam, kreeg inmiddels al heel wat prijzen, waaronder de NRW Jaarprijs, de MIPIM Award voor beste winkelcentrum, de NEPROM-prijs voor locatieontwikkeling, de MAPIC Award voor beste stedelijke retailontwikkeling en de FGH Vastgoedprijs.

 

Resultaten stellen teleur

Toch zijn de ondernemers in de Markthal niet onverdeeld tevreden: sinds de start in het najaar van 2014 kampen ze met teleurstellende resultaten en met verschillende andere problemen: het klimaat (het is te warm of te koud), hoge servicekosten, dagjesmensen en toeristen die vooral komen kijken en eten bij de horecaformules, en leegstand.  De horeca doet het goed, maar versondernemers in vlees, groenten, fruit en bloemen, hebben het een stuk moeilijker. De problemen spelen al langere tijd: vorig jaar al uitten versondernemers hun zorgen over het concept.

 

Dit komt voor een deel door de markt buiten die pal naast het imposante complex wordt gehouden: hier doen de Rotterdammers liever hun dagelijkse versinkopen. De Markthal trekt nochtans negen miljoen bezoekers per jaar, maar die kunnen de leegstand in de hal niet verhullen. De lege units werden de laatste tijd wel deels weer gevuld met nieuwe formules, zoals begin deze maand de Amsterdamse Pindakaaswinkel.

 

Onlangs nog vroeg de Wereld van Smaak het faillissement aan. Dit concept zou als culinair centrum midden in de Markthal een belangrijke functie vervullen en moest naast bezoekers, ook zakelijke evenementen en feesten trekken. Tot slot doet onenigheid tussen ontwikkelaar Provast en eigenaar Klépierre het concept eveneens geen goed. Het conflict mondde eerder dit jaar uit in een rechtszaak over onder meer te hoge servicekosten en een te late oplevering, vorderingen die Klépierre deels werden toegewezen.  

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Zespri lanceert rode kiwi: België krijgt Europese primeur

    Na groen en geel is er nu ook een rode kwiwi. Zespri kiest België als eerste Europese markt voor zijn nieuwe soort. De primeur is voorlopig wel van korte duur: door de beperkte oogst zal het fruit maar enkele weken verkrijgbaar zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail