RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Le Pain Quotidien
  • Onderwerpen RetailDetail Events
  • Geografie Antwerpen
  • Personen Annick Van OverstraetenKoen De Leus
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Captains of Retail: hoe nog groeien in een multiglobale, onzekere wereld

icon
Algemeen13 september, 2024

Alleen innovatie kan ons nog redden en behalve strategie is ook timing cruciaal. De ‘Captains of Retail’, de crème de la crème van de Belgische retailleiders, verzamelden zich woensdag in de Antwerpse Stadsfeestzaal voor een openhartige en diepgaande avond.

Waarom de productiviteit omhoog moet

Het slechte nieuws om te beginnen: de inflatie gaat niet meer weg. Koen De Leus, hoofdeconoom bij BNP Paribas Fortis, verwacht dat de inflatie de komende jaren blijvend zal toenemen. Dromen van goedkoop lenen of lagere kosten zit er dus niet meer in.

Toch is er ook goed nieuws: we staan op het kantelpunt van exponentiële innovatie, niet het minst met dank aan artificiële intelligentie. Schaarste bestaat niet in de digitale wereld, dus daar zit de groei. Gelukkig maar, want de productiviteit moet dringend omhoog om de inflatie in toom te houden.

In zijn boek De Nieuwe Wereldeconomie ontleedt De Leus de vijf trends die ons sociaal-economische wereldbeeld aan het hertekenen zijn. Niet in de toekomst, niet morgen, maar vandaag. Zo ruimt de geglobaliseerde samenleving plaats voor ‘multiglobalisatie’: de limieten van het off-shoren naar China zijn bereikt, nieuwe partnerlanden staan op en het loont om weer dichterbij huis te produceren.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Alles zit in de uitvoering

Eigenlijk is het gelukkig allemaal zo moeilijk niet. Toch niet als je een ervaren retailrot als Annick Van Overstraeten bent, met decennia aan ervaring in de mode en de foodservice. Uiteindelijk komt het altijd op hetzelfde neer: eerst een zeer nauwgezette kostenbeheersing, dan een gegronde strategie uitrollen en daarna is het tijd om weer te groeien.

Maar zoals dat gaat in retail, zit het ‘m in de details. En in de timing. Eerlijk, openhartig en onverbloemd deelde de topvrouw van Le Pain Quotidien hoe de Brusselse bakkerij- en lunchketen na erg woelige jaren klaar is om alles van Uruguay tot Oezbekistan te veroveren.

Nood aan netwerk

Heb je de Captains of Retail gemist, maar ook zin in inspiratie en netwerken op topniveau? RetailDetail organiseert op donderdag 21 november de RetailDetail Night, hét jaarlijkse eindejaarsfeest van de retailsector in de Benelux voor ruim 600 retailprofessionals.

Op het hoofdpodium presenteren niemand minder dan Pieter Zwart, CEO Coolblue, en Dirk Van den Berghe, ex-Walmart Group. Geniet ondertussen van een ‘seated dinner’ aan tafels per tien personen in het exclusieve kader van de Handelsbeurs.

Reserveer een tafel op de RetailDetail Night als ideaal netwerkmoment

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Bol zet AI naast de zoekbalk

    Bol maakt zijn AI-shoppingassistent Shophulp vanaf vandaag beschikbaar voor alle klanten. De bètaversie moet consumenten helpen om minder via zoekwoorden en filters en meer via een gesprek tot een productkeuze te komen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail