RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags stakingvakbonden
  • Bedrijven DecathlonDelhaize
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Decathlon vs. vakbonden: piketten opbreken mag niet eenzijdig

icon
Algemeen18 maart, 2024

Vakbond BBTK haalt een slag thuis in de aanhoudende spanningen met de Belgische directie van Decathlon. De uitspraak kan ook nog gevolgen hebben voor Delhaize.

Eenzijdig verzoek

Het rommelt al jaren tussen de vakbonden en de directe van Decathlon in België, meer bepaald in het distributiecentrum van de sportretailer in Willebroek. Volgens de vakbonden is er geen ruimte voor sociaal overleg, worden personeel en vakbondsafgevaardigden geïntimideerd en zijn er al medewerkers ontslagen nadat ze deelnamen aan vakbondsacties.

Vorig jaar kwam het weer tot een stakingsactie, waarbij de directie eenzijdig verzoekschrift indiende bij de rechtbank van Mechelen om de blokkade op te heffen. De rechtbank ging in op het verzoek en gaf zo ook een voorbeeld aan Delhaize, dat dezelfde techniek zou toepassen om stakingsposten op te breken tijdens de franchisingsstrijd van de keten. In sommige regio’s liet de rechtbank dit toe, andere rechters beslisten dat eenzijdige verzoekschriften niet mogen.

Sociaal overleg moet

Twee vertegenwoordigers van Setca-BBTK dienden echter een derdenberoep in, en dit keer heeft de burgerlijke rechtbank van Mechelen de kant van de vakbond gekozen, zo bericht La Libre. De rechter stelde dat Decathlon een normaal, en geen eenzijdig, verzoek had moeten doen. Bovendien had de directie moeten deelnemen aan het sociaal overleg om vakbondsacties te vermijden, oordeelt de rechtbank. Samen met vakbond ACV diende BBTK in december nog een strafklacht in over het gebrek aan sociaal overleg bij Decathlon België, maar die zaak is nog hangende.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Dit vonnis is een stilzwijgende veroordeling van de directie van Decathlon België en een overwinning voor het stakingsrecht”, verklaart advocaat Joris De Wortelaer. De uitspraak kan ook gevolgen hebben voor Delhaize: de vakbonden kunnen nu mogelijk nog verzet aantekenen tegen de eenzijdige opheffingen van de stakingspiketten vorig jaar.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen28 oktober, 2026
    Britse regering waakt over dreigende ontmanteling Poundland

    Is de ondergang van Poundland onafwendbaar, of willen de Amerikaanse eigenaars meer verdienen aan de ontmanteling van de discountketen dan aan een redding? De Britse regering stelt zich die vraag nu investeringsmaatschappij Gordon Brothers een overnamebod heeft afgewezen. Zo'n 12.000 banen staan op het spel.

  • icon
    Algemeen28 oktober, 2026
    Temu doet extra productcontroles in magazijnen na miljoenenboete

    Temu scherpt zijn productcontroles aan met eigen testlaboratoria in de magazijnen van logistieke partners. Als antwoord op de recente Europese boete van 200 miljoen euro, liet het e-commerceplatform door onafhankelijke keuringsinstantie Bureau Veritas bevestigen dat de laboratoria veiligheidstests volgens Europese normen kunnen uitvoeren.

  • icon
    Algemeen27 oktober, 2026
    Wingzz China 2027: ontdek hoe China de toekomst van retail nu al vormgeeft

    Robotaxi's zonder chauffeur, drones die boodschappen bezorgen, hypergeautomatiseerde magazijnen en winkels die complete leefwerelden creëren. Wat in Europa nog toekomstmuziek lijkt, is in China vaak al dagelijkse realiteit. Van 19 tot en met 25 april 2027 neemt RetailDetail ondernemers en retailprofessionals daarom opnieuw mee naar Shanghai, Hangzhou en Shenzhen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail