RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geruchten over Belgische exit Carrefour zwellen aan

icon
Food3 december, 2025

Volgens zakenkranten De Tijd en L’Echo licht Carrefour zijn Belgische activiteiten door met het oog op een mogelijke verkoop. Dat de retailer zich wil concentreren op zijn drie kernmarkten Frankrijk, Spanje en Brazilië is een gerucht dat al enkele maanden circuleert.

Geen concrete informatie

Veel concreets bevat de berichtgeving van beide kranten niet: de artikels melden enkel dat ze vernomen hebben dat Carrefour de Belgische activiteiten tegen het licht houdt. Van welke bronnen die informatie afkomstig is, blijft onduidelijk. Wel verwijzen ze naar de oefening die de retailer ook in andere landen maakt. De verkoop van de Italiaanse tak aan voedingsgroep NewPrinces kreeg eerder deze week groen licht van de Europese Commissie.

Ook de activiteiten in Polen, Roemenië en Argentinië zouden in de etalage staan, zo bleek in september al. Topman Alexandre Bompard wil schoon schip maken bij de retailgroep en gooit daarbij alle taboes overboord. De winstgevendheid moet fors hoger. Carrefour heeft volgens niet-bevestigde berichten zakenbanken als JP Morgan en Deutsche Bank ingeschakeld om die oefeningen te begeleiden. In verband met de doorlichting of verkoop van de Belgische activiteiten is er nog geen sprake van een bankmandaat.

Kentering

25 jaar geleden nam Carrefour in België de toenmalige marktleider GB over, die verlieslatend was. Na twee ingrijpende herstructureringen is de retailer vandaag de nummer drie op de Belgische markt, na Colruyt Group en Delhaize. Het bedrijf heeft in het land nog 40 hypermarkten, 440 Carrefour Market-supermarkten en meer dan 300 Carrefour Express-buurtwinkels. De overgrote meerderheid van die winkels – op de hypermarkten en 43 supermarkten na – worden uitgebaat door zelfstandige franchisenemers. De omzet bedraagt ongeveer 4 miljard euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Hoewel het marktaandeel van Carrefour onder druk blijft staan, is er de afgelopen jaren in België wel sprake van een kentering. Sinds het aantreden van CEO Geoffroy Gersdorff – de eerste Belgische topman in 25 jaar bij het bedrijf – verbeteren de resultaten. Sinds vorig jaar zou de retailer uit de rode cijfers zijn, al betekent dat nog niet dat er ook veel winst wordt gemaakt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail