RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags koffie
  • Bedrijven AldiEdekaJDE Peet's
  • Onderwerpen Toeleveringsketen
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

JDE Peet’s ook bij Edeka en Aldi uit de rekken

icon
Food17 januari, 2025

Na Colruyt en Jumbo liggen nu ook Aldi en Edeka overhoop met JDE Peet’s. De koffiefabrikant heeft de leveringen aan de Duitse supermarktketens stopgezet omdat zij de prijsverhogingen weigeren.

Koffie 75% duurder

De jaarlijkse inkooponderhandelingen verlopen niet zonder slag of stoot voor JDE Peet’s. Vakblad Lebensmittel Zeitung meldt dat heel wat koffieproducten van Jacobs, Senseo en Tassimo ontbreken bij Edeka. Het zou de fabrikant zelf zijn die de leveringen heeft stopgezet, omdat de Duitse supermarktgroep de gevraagde prijsverhogingen weigert. JDE Peet’s zegt zelf dat de gesprekken “constructief” verlopen.

Datzelfde soort constructieve gesprekken zou er ook toe hebben geleid dat de rekken bij discounter Aldi Nord momenteel niet worden aangevuld met Jacobs-koffie. De grondstofprijzen voor koffie zijn vorig jaar fors gestegen, met in november nog een nieuwe piek. Koffie is vandaag bijna driekwart duurder dan in januari 2024, meldt LZ. Toch verhogen huismerkproducenten hun prijzen veel minder, merkte Colruyt in december al op. Ook toen verdwenen sommige referenties van Jacqmotte en Douwe Egberts tijdelijk uit de schappen.

In Nederland heeft JDE Peet’s het aan de stok met Jumbo: met uitzondering van enkele artikelen zou ook daar niet meer worden geleverd. Dat mag niet verwonderen, want Jumbo en Edeka zijn beide lid van inkoopalliantie Everest en onderhandelen dus samen met de fabrikant. Aangezien ook Picnic, Auchan en Intermarché lid zijn, volgen mogelijk ook daar boycots.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food14 september, 2026
    Vandemoortele rekent op beterschap na lastige eerste jaarhelft

    In moeilijke marktomstandigheden staan zowel omzet als winst onder druk bij de Belgische voedingsgroep Vandemoortele. Toch noemt het bedrijf, dat bespaart op de kosten en investeert in efficiëntie, de halfjaarresultaten “veerkrachtig”.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro

    Aldi lanceert in zijn koelmeubels een selectie van een veertigtal artikelen voor onderweg, waaronder wraps, pasta- en maaltijdsalades, gekoelde dranken en smoothies. Geen enkel product kost dus meer dan vijf euro.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi opent de jacht op Lidl in Spanje

    Aldi Nord trapt in Spanje het gaspedaal in. De discounter wil er in vijf jaar 200 winkels bij en groeit voor het tweede jaar op rij met dubbele cijfers op vergelijkbare basis. Dit boekjaar lonkt een omzet van 2,8 miljard euro.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail