RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Ahold DelhaizeAlbert Heijnbol.comDelhaizeFood Lion
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Koopkrachtacties Albert Heijn en Delhaize slaan aan

icon
Food9 november, 2022
Shutterstock.com

Ahold Delhaize verbaast vriend en vijand met sterker dan verwachte kwartaalcijfers. In Europa horen Albert Heijn én Delhaize tot de uitblinkers, dankzij succesvolle koopkrachtcampagnes.

Mooie marges

In het derde kwartaal realiseerde Ahold Delhaize een omzetstijging met 9,1% tot 22,4 miljard euro. Dat is veel beter dan wat analisten vooraf hadden verwacht. Zowel in Europa (+7,1%) als in de Verenigde Staten (+8,2%) lopen de verkopen goed. Ook de operationele winst ging omhoog, met 2% naar 887 miljoen euro. De retailer slaagt erin een operationele marge van 4,4% vast te houden, wat in vergelijking met sectorgenoten erg sterk is. Wel is het zo dat de marge in Europa onder druk staat: daar bedraagt ze ‘slechts’ 3,41%, tegenover 4,95% in de VS.

De meeste lokale merken van de groep winnen marktaandeel, meldt de retailer. Food Lion ziet in de VS zijn vergelijkbare omzet zelfs al tien jaar aan een stuk elk kwartaal stijgen, wat het persbericht “een opmerkelijke prestatie” noemt. Ook Albert Heijn krijgt een pluim: de retailer blijft marktaandeel winnen dankzij een focus op het bieden van waarde voor klanten in een steeds uitdagender omgeving. De uitbreiding van het aanbod ‘Prijsfavorieten’ en de actie ‘100 producten onder de 1 euro’ bleken succesvol en het loyaliteitsprogramma ‘Mijn Albert Heijn Premium’ heeft nu meer dan 600.000 leden.

‘Kleine Leeuwtjes’ scoren

In België ziet Delhaize een “materiële verbetering” van de vergelijkbare omzet in zijn winkels. De goede resultaten zijn mede te danken aan het succes van de koopkrachtactie ‘Kleine Leeuwtjes’: sinds de start in juni ziet Delhaize een stijging van 15% in de verkoop. Daarom voegt de retailer nog eens 100 extra Kleine Leeuw-producten met competitieve prijzen toe. Ook de optimalisering van het SuperPlus getrouwheidsprogramma loont. Bij bol.com steeg de nettoverkoop met 5,6%, dankzij groei met dubbele cijfers bij de verkooppartners. Op jaarbasis wint de webshop 1% marktaandeel.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“De hoge inflatie, de stijgende rente, de vertragende economische groei en de oorlog in Oekraïne zetten het huishoudbudget van klanten zwaar onder druk”, zegt topman Frans Muller. “Hoewel we externe factoren zoals de energieprijzen niet in de hand hebben, zijn we ijverig blijven werken aan zaken die we wel in de hand hebben, en ik ben blij dat we goede vooruitgang boeken.” Ahold Delhaize let meer dan ooit op de kosten. De retailer is echter vol vertrouwen en verhoogt dan ook de winstverwachting voor het volledige boekjaar: de winst per aandeel zal met zowat 10% groeien.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail