RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Pernod Ricard
  • Onderwerpen HerstructureringOvername
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Pernod Ricard zet Jacob’s Creek en andere wijnen aan de deur

icon
Food17 juli, 2024
MDV Edwards / Shutterstock.com

Pernod Ricard verkoopt zijn internationale wijnmerken, waaronder Jacob’s Creek en Campo Viejo. Na tegenvallende kwartaalcijfers wil de drankengroep zich meer focussen op champagnes en sterkedranken.

90 miljoen liter wijn per jaar

De verkoop omvat verschillende prominente wijnmerken die wereldwijd bekend zijn. Jacob’s Creek is wellicht de meest opvallende naam, andere merken die deel uitmaken van de verkoop zijn onder andere Kenwood Vineyards en Bodegas Campo Viejo. Het gaat om wijnen uit Australië, Nieuw-Zeeland en Spanje, waarvan Pernod Ricard de hele productieketen in handen had: van de zeven wijndomeinen tot het bottelen, goed voor negentig miljoen liter wijn per jaar.

De overnemer is het financiële investeerdersconsortium Australian Wine Holdco Limited, waar onder andere Bain Capital en Capital Four in het kapitaal zitten. Een overnamebedrag werd niet bekendgemaakt. De verkoop komt op een moment dat de wijnmarkt wereldwijd onder druk staat door veranderende consumentenvoorkeuren en toenemende concurrentie. Waar consumenten zich tijdens de coronaperiode trakteerden op bijvoorbeeld een fles goeie wijn, wordt nu meer bespaard.

Voor Pernod Ricard maakt de beslissing deel uit van een strategische herziening, gericht op het versterken van de kernactiviteiten en van de winstgevendheid. De groep wil zich meer focussen op premiummerken, en dan met name in de categorieën champagne en sterkedrank. In het voorbije kwartaal stagneerde de omzet immers onverwachts, vooral door meer terughoudende consumptie in de Verenigde Staten en China.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Hoge kosten baren PepsiCo zorgen

    Ondanks een beter dan verwacht derde kwartaal verlaagt PepsiCo zijn verwachtingen voor het volledige jaar wegens een aanhoudend zwakke vraag naar snacks en dranken in Noord-Amerika en fors stijgende kosten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Kaneelbroodjesketen Have A Roll lonkt naar Wallonië

    Midden november opent Have A Roll een nieuwe winkel in Woluwe Shopping Center. Het wordt de achtste Belgische vestiging en de tweede in Brussel. Binnenkort wil de keten de stap naar Wallonië zetten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Online belangrijke groeimotor voor Tesco

    Tesco, de grootste Britse supermarktketen, heeft sterke cijfers gepubliceerd voor de eerste zes maanden van zijn boekjaar. Groeiende onlineverkopen drijven de groei bij de retailer, die nog meer gaat inzetten op AI.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail