RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Jacobs Douwe EgbertsJumboKellanovaRed Bull
  • Onderwerpen Toeleveringsketen
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Red Bull en Pringles weer verkrijgbaar bij Jumbo

icon
Food27 januari, 2025
Jumbo

Jumbo laat de prijsconflicten met Red Bull en Pringles achter zich: hun producten verschijnen sinds vorige week weer in de winkelrekken. Wel ligt de supermarktketen nog steeds in de clinch met Douwe Egberts.

Prijspositionering

Enkele weken geleden was Red Bull gestopt met de leveringen aan Jumbo, omdat het merk geen akkoord bereikte over de inkoopprijzen. Daardoor waren de producten niet langer beschikbaar in de winkels, al omzeilden sommige franchisenemers die boycot door de blikjes elders in te kopen. Sinds vorige week verschijnt het assortiment weer in de schappen, merkt Distrifood nu echter, en een woordvoerder bevestigt dat het conflict achter de rug is. Ook Pringles keren terug bij de supermarktketen, nadat ze maandenlang niet verkrijgbaar waren door een conflict met producent Kellanova.

Jumbo zet al een tijdje leveranciers onder druk, om de prijspositionering te verbeteren. Dat leidt soms tot boycots, met merkfabrikanten als Henkel, Perfetti van Melle, PepsiCo en Grand’Italia bijvoorbeeld. Ook met Douwe Egberts lopen er nog discussies, waardoor er producten ontbreken in het schap. Door forse prijsstijgingen voor koffie ligt moederbedrijf JDE Peet’s ook elders in conflict, onder andere met Albert Heijn, Aldi, Colruyt en Edeka.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Dubbelcijferige groei voor Dia in Spanje

    Dia sluit in Spanje het derde kwartaal af met een omzetgroei van 11,3%. De keten dankt die stijging aan meer klanten en een sneller openingstempo. Ook op groepsniveau trok de omzet met dubbele cijfers aan.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail