RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen HerstructureringStaking
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Stakers Delhaize volharden vooral in Brussel en Wallonië

icon
Food16 maart, 2023
Shutterstock.com

(Update) 45 van de 128 geïntegreerde supermarkten van Delhaize waren donderdag en vrijdag weer open, met name in het noorden van het land. In Brussel en Wallonië echter houden de stakingsacties aan, mogelijk nog lange tijd.

Nog 83 winkels gesloten

Al meer dan een week blijven vele tientallen winkels van Delhaize gesloten door spontane stakingen, na de aankondiging vorige week dinsdag van een toekomstplan waarbij alle geïntegreerde filialen zouden worden overgedragen aan zelfstandige franchisenemers. Vooral in het noorden van het land openen toch steeds meer supermarkten opnieuw de deuren: donderdagochtend blijken 45 filialen weer toegankelijk voor de klanten. Dat zijn er elf meer dan afgelopen dinsdag. Ook vrijdag zijn die winkels open.

83 winkels, vooral in Brussel en Wallonië, blijven nog gesloten, mogelijk zelfs tot en met volgende week dinsdag, wanneer er nieuw sociaal overleg op de agenda staat. Een eerste bijzondere ondernemingsraad op 14 maart draaide uit op een dovemansgesprek waarbij de vakbonden al na een kwartier de vergadering verlieten.

Uitputtingsslag?

Delhaize hoopt dat de komende dagen meer winkels opnieuw zullen opengaan. Dat winkels gesloten blijven, brengt immers schade toe aan het bedrijf en de toekomst ervan, zegt de retailer aan persagentschap Belga. Volgens een schatting van retailprofessor Gino Van Ossel zou de supermarktketen na een week al zo’n 75 miljoen euro aan omzet hebben gemist (al spreken andere schattingen over meer dan het dubbele). Daar staat tegenover dat het bedrijf ook geen loon betaalt aan de stakers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De vakbonden maken zich echter klaar voor een lange uitputtingsslag, waarbij ze vooral zouden willen inzetten op gerichte acties op drukke dagen. Alle winkels nog wekenlang dichthouden zou zowel voor de bonden als de werknemers immers onbetaalbaar worden, schrijft De Tijd. Actievoerders dreigen er ook mee om de distributiecentra plat te leggen, waardoor ook de zelfstandige winkels zouden getroffen worden. Voor de bonden is dit een existentiële strijd, omdat hun machtsbasis bij Delhaize op het spel staat.

Grote interesse ondernemers

Het plan van Delhaize kan anderzijds wél rekenen op grote belangstelling van overnamekandidaten en investeerders, zo blijkt. Meer dan 150 geïnteresseerden namen al contact op met de retailer, om te informeren naar de voorwaarden voor een overname. Het gaat daarbij zowel om eigenaars van aangesloten Delhaizewinkels als om interne medewerkers en kandidaten van buiten het bedrijf. Ondernemers worden op hun beurt benaderd door kandidaat-investeerders die mee in het kapitaal van een winkel willen stappen.

Voor echte verkoopgesprekken is het echter nog veel te vroeg. Er staan deze maand nog twee bijzondere ondernemingsraden op de planning, al is het twijfelachtig of die voor een doorbraak kunnen zorgen in het conflict. Bovendien moet Delhaize nog een opzegtermijn van zes maanden respecteren voor de cao winkelorganisatie die de retailer recent eenzijdig opzegde.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Nestlé verhoogt prijzen door oplopende kosten Midden-Oosten

    Nestlé verhoogt prijzen, past recepturen aan en schrapt producten waarvoor consumenten niet genoeg willen betalen. Naar eigen zeggen noodgedwongen, want volgens topman Philipp Navratil jaagt het conflict in het Midden-Oosten de kosten voor energie, transport en grondstoffen de lucht in.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode17 augustus, 2026
    Asics sprint weg van Nike en Adidas
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail