RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Staking
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Staking in versdepot Delhaize

icon
Food1 maart, 2023
Shutterstock.com

Dinsdagavond brak een staking uit in het vers-distributiecentrum van Delhaize in Asse. De aanleiding: een verhuis die gepaard gaat met een verandering in de werkorganisatie. Overleg is aan de gang.

Nacht- en ochtendploeg

De nachtploeg in het versdepot van Delhaize in Asse legde dinsdagavond het werk neer, schrijft De Tijd, en ook de ochtendploeg ging niet aan de slag. Vanuit het distributiecentrum worden alle gekoelde producten aan de winkels geleverd. Recent verhuisde Delhaize ook de groenten en fruit naar dit depot, vanuit een ouder magazijn honderd meter verderop. Dat ging gepaard met een aanpassing van de werkorganisatie, en dat is blijkbaar de aanleiding voor de staking.

Noch Delhaize, noch de vakbonden geven voorlopig meer uitleg om het aan de gang zijnde overleg alle kansen te geven. Aangezien de vrachtwagens dinsdagavond nog wel uitreden, hebben de winkels nog voorraad, maar het is onduidelijk voor hoe lang nog.

Besparingsprogramma

Het is sinds twee weken onrustig bij Delhaize: de retailer wil de werkorganisatie in de winkels efficiënter maken en heeft daarom de lopende collectieve arbeidsovereenkomst opgezegd. Dat heeft geleid tot geschokte reacties bij de vakbonden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bij de bekendmaking van de bedrijfsresultaten heeft topman Frans Muller van Ahold Delhaize ook verdere besparingen aangekondigd op de hoofdkantoren van de groep. Door stijgende kosten en heftige concurrentie staan de marges onder druk, zeker in België.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 oktober, 2026
    BelChicken wil de wereld veroveren: “Waarom zou een Belgische keten niet kunnen slagen in Amerika?”

    In zeven jaar tijd is BelChicken uitgegroeid tot een internationale fastcasualketen op meerdere continenten. Het Belgische kipconcept heeft nu onder meer Spanje en West-Afrika in het vizier. De sleutel tot het succes? Niet standaardiseren, maar voortdurend aanpassen, zegt CEO Fevzi Yildirim. “Wie niet flexibel genoeg is, zal vroeg of laat...

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Nestlé verkocht deze zomer meer dan verwacht

    Nestlé heeft in het derde kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Zwitserse voedingsreus profiteert van een sterk herstel van de verkoopvolumes, vooral in opkomende markten. Dierenvoeding en snacks trekken de groei, terwijl de gevolgen van de grootschalige terugroepactie van babyvoeding geleidelijk afnemen.

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Albert Heijn: bezorgdienst pas volgende week weer op volle toeren

    Albert Heijn herstelt geleidelijk na het cybersecurity-incident van 11 oktober. In Nederland kunnen de eerste klanten opnieuw online boodschappen bestellen, terwijl in België de thuisbezorging maandag hervat. Verschillende digitale spaar- en kortingsacties blijven echter buiten werking. De supermarktketen voorziet compensaties voor getroffen klanten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail