Valentino Garavani, legendarisch Italiaans couturier en oprichter van het modehuis dat zijn naam draagt, is op 93-jarige leeftijd overleden. Daarmee verdwijnt de laatste naam uit de gouden generatie couturiers van de twintigste eeuw.
Elegantie en vrouwelijkheid
Valentino stond voor glamour, elegantie en vrouwelijkheid en de signatuurkleur Valentino Red. Een van zijn bekendste uitspraken is: “I know what women want. They want to be beautiful”. Hij werkte bij grootheden als Balenciaga, Jacques Fath en Guy Laroche en richtte in 1960 zijn eigen huis op. Vervolgens kleedde hij enkele van de beroemdste vrouwen ter wereld, onder wie Jackie Onassis, Elizabeth Taylor en Julia Roberts.
Zijn laatste collectie voor Valentino toonde hij in 2007. In 2023 kreeg hij tijdens The Fashion Awards in Londen de Outstanding Achievement Award. Zijn modehuis blijft actief: Mayhoola for Investments uit Qatar bezit de meerderheid van de aandelen, Gucci-eigenaar Kering houdt een minderheidsbelang maar heeft een akkoord om tegen 2029 de resterende 70% van Valentino over te nemen.
De Valentino Garavani and Giancarlo Giammetti Foundation meldde in een verklaring dat hij vredig thuis in Rome overleed, “omringd door de liefde van zijn familie”.

