RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Casa
  • Onderwerpen HerstructureringSamenwerking
  • Geografie BelgiëFrankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Casa sluit 25 Franse winkels, Inno-samenwerking in de maak?

icon
Wonen16 juli, 2024

Casa gaat ook in Frankrijk 25 winkels sluiten, na de stopzetting van een twaalftal vestigingen in Nederland. In België zijn geen sluitingen in het verschiet, wel wordt gespeculeerd over een samenwerking met Inno.

Samenwerking met Al-Saffar

Het overnamenieuws van Inno brengt ook Casa onder de aandacht: in april kocht de Zweedse zakenman Ayad Al-Saffar zich in bij de interieurketen, maar dat bleek van korte duur te zijn. Om zich volledig te kunnen focussen op de nakende overname van Inno en “om alle belangenvermenging te vermijden” gaf Al-Saffar de vennootschap AAS Retail, waarmee hij Casa had gekocht, al in juni door aan CCO Frank Pruijn.

De Zweedse ondernemer had Pruijn kort tevoren zelf aangesteld bij Casa. Ze kennen elkaar nog van hun tijd bij Kijkshop, de Nederlandse discountketen waarvan Al-Saffar tot 2015 eigenaar was. Het is nu aan Pruijn om de uitgestippelde vernieuwingsstrategie door te voeren. Dat het niet helemaal zonder Al-Saffar hoeft, maakt het bedrijf duidelijk via een reactie aan RetailDetail: “Casa Holding zal waar mogelijk samenwerkingen blijven zoeken met andere ketens die behoren tot Ayad Al-Saffar om zodoende synergiën te realiseren.”

Meteen duikt een hoopvolle speculatie op: zouden Casa en Inno gaan samenwerken? “Het zijn best complementaire ketens, dat zou interessant kunnen zijn”, zegt vakbondsverantwoordelijke Johan Van Loon van ACV Puls.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Vertrouwen in de ingeslagen weg

Hoe het ondertussen gaat met Casa? Op de gewone ondernemingsraad maandag liet het management verstaan dat de uitverkoop tot nu toe heel goed verloopt, niet alleen qua omzet maar ook wat de passage in de winkels betreft. Ook dat was immers een van de bedoelingen van de stockliquidatie: opnieuw meer bezoekers naar de winkels lokken. “De verkoopcijfers over de afgelopen maanden zijn goed en geven ons vertrouwen dat de ingeslagen weg onder AAS de juiste is”, bevestigt de woordvoerder.

Wel meldde Casa op de ondernemingsraad de sluiting van 25 winkels in Frankrijk, zoals ook De Tijd bericht. Van de sluitingen was al een tijdje intern sprake en er is al een akkoord bereikt met de vakbonden in Frankrijk. Verdere sluitingen of herstructureringsplannen zijn niet voorzien. Zeker in België volgen in het komende kwartaal geen winkelsluitingen, aangezien de keten dat volgens de cao drie maanden op voorhand moet verwittigen.

AAS Retail beklemtoont dat de uitverkoop net een “teken is dat er geïnvesteerd wordt in Casa Holding”. De eigenaar blijft naar eigen zeggen “onverminderd, met dezelfde ambitie en financiële middelen betrokken als langetermijnaandeelhouder” en wil nieuwe waarde creëren voor de keten.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

  • icon
    Wonen4 september, 2026
    Ikea: prijsdruk verandert wat consumenten van hun woning verwachten

    Betaalbaarheid speelt een steeds grotere rol in hoe consumenten hun woning inrichten. Toch blijven veel mensen investeren in kleinere aanpassingen, vooral in opbergruimte. Dat blijkt uit de nieuwe wereldwijde Life at Home-studie van Ikea.

  • icon
    Wonen1 september, 2026
    IKEA België verlaagt meer dan duizend producten in prijs

    IKEA België investeert 20 miljoen euro in prijsverlagingen, voor in totaal meer dan duizend producten. Het initiatief is onderdeel van een investering van 1,2 miljard euro waarmee de retailer prijsverlagingen doorvoert in heel Europa.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail