RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen InflatieRetailDetail Food Congress
  • Geografie België
  • Personen Jonathan Hertog
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Huismerken zullen door deze crisis nog aan belang winnen”

icon
Food16 mei, 2022

Koopgedrag verandert vandaag ingrijpend, nu de prijzen van A-merken in de supermarkt gevoelig stijgen. Onder andere met huismerken en de SuperPluskaart zet Delhaize sterker in op koopkracht.

Prijs is weer top of mind

De inflatie slaat in België harder toe dan in de buurlanden, een pervers gevolg van de automatische loonindexering. Dat bezorgt foodretailers moeilijke tijden: ze kunnen de stijgende kosten moeilijk doorrekenen. Zeker de positionering van Delhaize vormt in crisistijden een uitdaging. “De perceptie weegt, terwijl we in realiteit met onze huismerken zeer betaalbare oplossingen hebben voor onze klanten”, bevestigt Jonathan Hertog, VP Fresh & Strategic Sourcing bij Delhaize. Hij komt spreken op het RetailDetail Food Congress, op 9 juni in Antwerpen.

De foodretailer is mee met alle trends, maar moet vandaag weer ‘back to basics’. “Waar zijn klanten naar op zoek? Ze willen goed – vaak gezond – eten, tijd besparen en geld besparen. Dat laatste vooral nu. Dat zijn de basics in foodretail, en die moeten we vandaag actualiseren. Ik ben ervan overtuigd dat onze ‘beter eten’-strategie er stààt en enorm relevant blijft, maar wij moeten gezien de context meer dan ooit inzetten op betaalbaarheid en koopkracht. Er zit zoveel druk op de markt dat de prijs weer top of mind is voor de shopper. Onze SuperPluskaart wordt hierbij meer en meer gebruikt en maakt echt het verschil.”

Huismerken winnen aan populariteit

Delhaize ziet hoe het koopgedrag nu snel verandert. De afgelopen jaren bleef het aandeel van private label gestaag stijgen, maar tijdens de pandemie viel die groei terug: “Nationale merken hebben tijdens Covid gewonnen, omdat mensen meer zekerheid zochten, en ook een stukje ‘indulgence’. Maar in maart keerde die trend: al het terrein dat de merken hadden gewonnen, is in één maand weggevaagd. Dat is enorm. In België zagen we ook dat het aandeel van de discounters licht terugviel tijdens de pandemie, maar in het eerste kwartaal van 2022 zetten ze weer een grote stap vooruit.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Inzetten op koopkracht

Fabrikanten kwamen tot voor kort nog weg met hun prijsverhogingen, maar dat lijkt nu te keren. Zij duwen klanten richting private label. Het aandeel van voeding in het budget stijgt opnieuw, mensen worden met de neus op de feiten gedrukt: ze hebben nu minder geld voor leuke diensten en activiteiten. “Wij zien vooral klanten verschuiven naar private label, maar er zijn ook klanten die meer ‘shoppen’ en onze winkels combineren met andere retailers.”

Private label is in deze context zeker een sterkte voor Delhaize. “We gaan onze eigen merken nog meer uitspelen als manier voor de klant om slimme keuzes te maken. Daar hebben we een sterke troef, met een huismerk dat vaak zelfs van betere kwaliteit is als een vergelijkbaar A-merk en 15 tot 30% goedkoper kan zijn. We hebben ook eersteprijsproducten op alle belangrijke referenties. Dat, gecombineerd met de kortingen tot 15% voor SuperPlusleden, is wel een antwoord richting klant. En we gaan in de nabije toekomst nog substantieel verder inzetten op deze koopkracht.”

Trouwere klanten

Ook de recente lancering van het bezorgabonnement Delivery+ past perfect in die logica: “Delivery+ is voor ons een manier om bestellen voor loyale home delivery klanten goedkoper te maken. Dat leerden we uit de telecommarkt : hoe meer producten je aanbiedt in een bundel, hoe minder gauw mensen zullen weglopen. Als we klanten op meer verschillende fronten kunnen bedienen, zowel offline als online, dan worden ze trouwer aan het merk Delhaize.”

Ook benieuwd hoe Delhaize inspeelt op het veranderend koopgedrag van prijsbewuste klanten? Jonathan Hertog spreekt op het RetailDetail Food Congress, dat op 9 juni plaatsvindt in Antwerpen. Ook op het podium die dag: sprekers van Deloitte, Coca-Cola, Nestlé, Kriket, Pieter Pot, VLAM, Gorillas en Mosa Meat. Een niet te missen afspraak voor foodprofessionals! Voordelige earlybirdtickets bestellen kan nog tot 18 mei via de knop hieronder.

Ik bestel tickets voor het RetailDetail Food Congress

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour en Trendy Foods lanceren Shopeez, nieuw concept voor onafhankelijke buurtwinkels

    Carrefour België en conveniencegroothandel Trendy Foods slaan de handen in elkaar voor de lancering van Shopeez, een nieuwe winkelformule voor onafhankelijke buurtwinkels, naar het Franse voorbeeld Proxi. De eerste tien winkels zijn intussen al geopend.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour België test slimme winkelkar van Instacart

    Carrefour België gaat die de door AI aangestuurde Caper-winkelwagentjes van het Amerikaanse Instacart testen. De slimme karretjes beloven het gemak van online winkelen naar de fysieke supermarkt te brengen.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail