Carrefour geeft zijn verlieslatende supermarkt in Brugge Sint-Kruis op: de winkel sluit eind juni, het handelsfonds wordt overgenomen door Albert Heijn. De retailer garandeert alle medewerkers werkzekerheid.
“De beste optie”
Vanochtend heeft Carrefour de medewerkers op de ondernemingsraad op de hoogte gebracht van de intentie om de winkel over te dragen aan (een franchisenemer van) Albert Heijn. “We hadden al maatregelen genomen en we hebben verschillende pistes bekeken, maar uiteindelijk is dit voor ons de beste optie”, zegt Carrefour-woordvoerder Regine Van Tomme aan RetailDetail.
Werknemers zullen hun job niet verliezen. Ze hebben twee opties: ofwel kunnen ze aan de slag bij andere supermarkten van Carrefour in de regio (zoals Brugge-Scheepsdale, Sint-Andries, Knokke of Tielt), ofwel stappen ze mee over naar Albert Heijn mét behoud van loon- en arbeidsvoorwaarden zoals wettelijk voorzien. In een reactie vraagt vakbond ACV Puls harde garanties: “Wij eisen dat niemand ook maar één euro verliest.”
(Dit artikel werd donderdag om 12u20 bijgewerkt naar aanleiding van de verduidelijking door Albert Heijn dat een franchisenemer, en niet de retailer zélf, de winkel zal overnemen.)